laen24 logo
big bank

Bigbank on 1992. aastal Eestis asutatud tähtajalistele hoiustele ja tarbimislaenudele keskendunud pank. Ettevõte põhineb täielikult Eesti kapitalil ja nende peakontor asub Eestis, kuid nad on esindatud kokku kaheksas riigis. 

bigpank

Nad tegutsevad lisaks Eestile ka Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis ning osutavad piiriüleseid teenuseid Saksamaal, Austrias ja Hollandis. Varasemalt on Bigbank AS tegutsenud ka ärinimede Balti Investeeringute Grupi Pank AS, AS Balti Investeeringute Grupp, Aktsiaselts Investeeringute Grupp ja Aktsiaselts Liivimaa Lombard.

Spetsialiseerunud pangana näevad nad enda eelisena seda, et nad kuuldavad ja mõistavad iga klienti põhjalikult ning hindavad tema võimalusi personaalselt. Tänu sellele saavad nad võrreldes teiste krediidiasutustega olla oma sõnul kiiremad ja paindlikumad.

Bigbank soovib ettevõttena panustada meid ümbritseva paremaks muutmisesse ja seetõttu toetavad ühiskondlikult olulisi ettevõtmisi peamiselt kultuuri-, spordi- ja noorsoovaldkonnas.

Mis laenusid Bigbank pakub?

Bigbanki eraklientide tooteportfelli kuuluvad laenud, hoiused ja järelmaks. Bigbanki laenuportfooliost leiab laenu pea igale otstarbele – autolaenu, reisilaenu, remondilaenu, hariduse ja täiendavate teadmiste omandamiseks, pulmadeks, hobide harrastamiseks ning ilu ja tervise jaoks mõeldud laenu – kuid sisuliselt on kõik sarnaste tingimustega väikelaenud. Lisaks on võimalik Bigbankist taotleda suuremas summas laenu kodu ostuks ja laenu kinnisvara tagatisel.  

Kuna Bigbanki eesmärk on pakkuda laenu turu kõige soodsama kogukuluga. Kui oled juba mujalt pakkumise võtta, tasub võtta Bigbankist võrdlev pakkumine. Laenutüüpidest saad lähemalt lugeda järgnevalt.

Bigbank peab oma klientide rahulolu oluliseks. Lisaboonusena oma finantslahendustele pakuvad nad  60-päevast rahulolugarantiid. Juhul kui sa mingil põhjusel ei ole nende poolt pakutavate tingimuste või teenusega rahul, võid krediidisumma 60 päeva jooksul tagastada, ilma et peaksid tasuma selle eest intresse või kandma muid kulusid, sh maksma lepingutasu. 

Väikelaenu puhul saad ise valida, mis otstarbel laenu kasutad. Võimalik on taas laenata kuni 25 000€ kuni 120 kuuks. Intressimäär on 7,9-19,19% aastas laenujäägilt. Bigbanki väikelaenude intressid on Eesti ühed madalaimad. Täida vaid taotlus internetis kodust lahkumata, lae üles 6 kuu kontoväljavõte, allkirjasta leping ning raha laekub kontole juba 24h jooksul.

Bigbank pakub autolaenu, mida saad kasutada endale meelepärase mootorsõiduki soetamiseks – olgu selleks siis auto, mootorratas, mootorpaat, purjeka või muu sõiduki ostuks. BigBank pakub selleks laenu alates 500€ kuni 25 000€ tagasimaksega 6 kuni 120 kuud. Sellele lisandub veel igakuine lepinguhaldustasu ja lepingutasu.

Oled alati unistanud reisimisest, kuid rahakott ei ole lubanud? Reisilaen on paindlik laen, mis pakub sulle võimalust reisida just endale sobivatel tingimustel ja ajal. Seda summas kuni 25 000€ ja intressiga alates 7,9% aastas. Tagasimakseperiood on 6 kuni 120 kuud.

Oled soetanud omale uue kodu ning otsid sinna uut sisustust? Või soovid hoopis olemasoleva kodu vanad esemed välja vahetada või hoopis korrastada aeda? Bigbank pakub selleks võimalust kasutada remondi- ja sisustuslaenu summas kuni 25 000€. Laenuperiood on 6 kuni 120 kuud.

Kui soovid oma teadmisi täiendada või omandada uusi oskuseid, siis Bigbank pakub just selleks mõeldud laenu. Koolituslaen aitab endasse panustada laenusummaga kuni 25 000€ koos intressiga alates 7,9% aastas. Seda laenuperioodiga 6 kuni 120 kuud.

Bigbank pakub perelaenu kõikidele pereinimestele. Ise saate koos valida, kuidas laenu kasutate – kas pulmadeks, laste elukvaliteedi parendamiseks, tervise toetamiseks, kodu korrastamiseks või muu. Taodelda saad laenu summas 500 kuni 25 000€ kuni 120 kuuks. Laenul on fikseeritud intress, milleks on 9,3% aastas laenujäägilt.

Ideaalne kodu ei pea jääma ainult unistuseks. Bigbanki laen võimaldab soetada endale oma ideaalne lihtsalt. Kusjuures Bigbank on ainuke laenuandja Eestis, mis pakub võimalust valida lisaks annuiteetgraafikule ka erigraafik. See võimaldab laenuperioodi alguses hoida igakuised maksad madalamana ning tagasimakseid suurendada perioodi lõpus. Alguses maksab pere ainult laenu intressimakseid ning alles seejärel hakkab tagasi maksma laenatud põhiosa koos intressidega. Nii saad ise valida, kuidas sulle ja/või su perele mugavam laenu tasuda on. Laenata on võimalik 25 000 kuni 500 000 € kuni 30 aastaks.

Tegu on paindliku laenuga, mille abil on võimalik finantseerida suuremate plaanide teostamist. See laen sobib hästi kinnisvara seotamiseks ja renoveerimiseks aga ka muude väljaminekute jaoks. Tegu on üsna paindliku laenuga, mistõttu saad ise valida laenu otstarbe. Selleks saad laenata kuni 250 000€ intressiga 5,9% aastas. 

Soovid asendada oma laenu sobivamate tingimustega Bigbanki laenuga või liita erinevad kohustused üheks laenuks? Selle jaoks pakub Bigbank laenu refinantseerimise võimalust.  Kui sul on varasemalt juba olemas mitu laenu või järelmakset, on sul mõistlikum need refinantseerida. See tähendab seda, et koondad need ühe laenuandja juures üheks ning seda sageli ka parematel tingimustel. Nii pead tasuma ainult ühte kuumakset. Kui sul on olemas juba laen, mis on võetud kodupangast, tasub kindlasti võtta kõrvale Binbankist võrdlev pakkumine, sest kui Bigbank refinantseerib sinu laenu, pakuvad nad vähemalt 2% võrra paremat intressi.

Kui otsid täiendavaid finantseerimise võimalusi ärikliendina, siis pakub Bigbank ka selleks mitmeid võimalusi. Näiteks arenduslaen on mõeldud elukondliku või ärikinnisvara ehitamiseks või renoveerimiseks. Laenata on võimalik kuni 30 000 000€ kuni 36 kuuks alates intressimääraga 5%. Sama laenusummaga on võimalik taodelda investeerimislaenu, mis on mõeldud pikaajaliste projektide finantseerimiseks. Sel puhul on intressimäär alates 3,7% ning laenuperiood kuni 20 aastat.

Kui oled huvitatud näiteks põllu- ja metsamaa ostust või rahastamisest, siis pakub Bigbank selleks laenu kuni 30 000 000 € intressimääraga alates 3,5%. Juhul, kui pigem soovid teha lühiajalisi finantseeringuid, siis pakub Bigbank ettevõtetele laenu kuni 3 500 000 € intressimääraga alates 5%. Kui oled ettevõte, kes eelistab kasutada limiiti osade kaupa ja just siis kui vaja on, siis sobib selleks ideaalselt krediidiliin, mille intressimäär on alates 3,7%. Kinnisvaraga on võimalik võtta ka hüpoteeklaen summas kuni 500 000€ intressimääraga 5,5% aastas.

Järelmaks

Kellel ei oleks juhtunud nii, et poes leiad asja, mille jaoks kohe raha võtta ei ole, kuid mida tõesti tahaks? Eriti just siis, kui see on ka soodushinnaga. Siis ongi ideaalne lahendus järelmaks. Kasutades Bigbank järelmaksu saad ise valida makseperioodi ja igakuise makse ning tasumine toimub just sulle sobiva maksegraafiku alusel. Seda saad taodelda summas kuni 15 000 €. Selle jaoks pead olema vähemalt 200-eurose netosissetulekuga.

Rohelise energia järelmaks

Rohelise energia järelmaks on mõeldud toodete ja teenuste ostmiseks, mis säästavad keskkonda. Võrreldes tavalise järelmaksuga on rohelise energia järelmaksul soodsam intress. Nii aitame säästa loodust ja tagada parem tulevik järgmistele põlvkondadele.

Hoiused

Bigbank pakub ettevõtetele tähtajalise hoiuse võimalust. Kui on tekkinud vaba raha, on mõistlik seda riskivabalt kasvatada. Bigbankiga on ettevõtte hoius turvaliselt tagatud Riikliku Tagatisfondiga. Hoiuseintressid on kuni 2,22%. Ise saad valida kuise, aastase või perioodis lõpus makstava intressitulu vahel. Garanteeritud tootlus ja hea intress lisatasudeta.

Autoliising

Bigbank pakub võimalust finantseerida ettevõtjatel uute või kasutatud sõiduautode, väikebusside ja tarbesõidukite soetamist. Saad vara kasutada või hoopiski vara omanikuks saada kuumakseid tasudes. Personaalne liisingupakkumine on võimalik saada kätte juba 1 tööpäeva jooksul. Liisinguperiood on kuni 84 kuud ja jääkväärtus lepingu lõpus viivad igakuise makse miinimumi. Lisaks lisandub kapitali- või kasutusrendile kindlustuspakkumine koostööpartnerilt. Nii ei pea sa eraldi kindlustuspakkujat otsima hakkama. Liisingu puhul on sissemakse vähemalt 10%.

Seadmeliising

Seadmeliising võimaldab ettevõtjal ajaga kaasas käia – nii saad alati võtta tööle appi seadmed, mis on uudsed ja muudavad töötegemise mugavamaks. Olgu selleks siis ehitus- või metsatehnika, lao- ja tootmisseadmed, meditsiini-, metalli-, trükitööstus- või põllumajandustehnika. Liisingut on võimalik kasutada kuni 350 000 euro väärtuses, olenevalt tehnikast. Maksimaalne liisinguperiood on kuni 84 kuud ning sissemakse vähemalt 15%. Tutvu veel muude vara nõudmiste ja tingimustega Bigbanki kodulehel.

Millised on Bigbanki laenutingimused?

Kuigi Bigbankil on väga erineva nimetusega laenusid valikus, siis tingimused on tegelikult kõikidele väikelaenudele sarnased. Erinevaks otstarbeks saab laenata kuni 25 000 € intressiga alates 7,9 % aastas. Laenatud summa tagasimaksmise perioodiks saad valida maksimaalselt 120 kuud. See on piisavalt pikk aeg, et võimaldada laenu tagasi maksta võrdlemisi mõistlike kuumaksetena. Väikelaenu lepingu sõlmimise tasu on 1,5 % krediidisummast (minimaalselt 45 €).  

Näiteks 2200-eurose laenusumma puhul viieks aastaks fikseeritud intressiga 12,3%, lepingutasuga 45 eurot ja igakuise haldustasuga 1,99 eurot on krediidi kulukuse määr 16,19%, igakuine laenu tagasimakse 51,72 eurot, laenu tagasimaksete summa 2983,74 eurot ning Sinu poolt makstav kogusumma 3148,14 eurot.

Bigbanki laenu puhul on tegemist tagatiseta laenuga. Erinevad tingimused on kinnisvara tagatisel laenule.  

Enne laenulepingu sõlmimist veendu ka ise, et suudad tulevikus laenu ikkagi tagasi maksta. Raske on ennustada ette võimalikke olukordi, kus võid jääda ilma püsiva sissetulekuta. Seepärast on oluline laenata vastutustundlikult. Vastasel juhul hakkavad maksmata arvetele tekkima viivised ning võlakoormus muutub veelgi suuremaks. Halvimal juhul võib laenuandja pöörduda sinu vastu kohtusse või inkasso ning Maksuametisse võid minna kirja maksehäirega, mis muudab tulevikus laenu saamise korralikult keerulisemaks.

Millised on eeldused Bigbankist laenu saamiseks?

Väikelaenu taotlemiseks on nõudmised üsna lihtsad ja selged. Krediidi taotlemiseks peab sul olema ametlik sissetulek alates 300 eurot kuus. Laenu saad taotleda kui oled 20-73 aastane Eesti Vabariigi kodanik, sul on kehtivat elamisluba või omad elamisõigust.

Kodu ostuks mõeldud laenu puhul on eeldus, et sa oled vähemalt 18-aastane ja sinu regulaarne sissetulek on vähemalt 500 € kuus.

Väikelaenu taotlemiseks täida laenutaotlus, vajadusel esita isikut tõendava dokumendi koopia ja oma pangakonto väljavõte ning Bigbanki laenuspetsialist võtab sinuga ühendust vajalike dokumentide ja lepingu sõlmimise täpsustamiseks. Veebilehelt taotledes saad vastuse mõne minuti jooksul. Laenulepingu saad mugavalt allkirjastada ID-kaardi või mobiil-ID abil veebis. Samuti saad lepingut allkirjastada Bigbanki esindustes.  

Laenu taotlemiseks tuleb veebis esitada taotlus ja siis jääda ootama, millal Bigbanki spetsialist sinuga ühendust võtab.

Jah, laenu on võimalik tagasi maksta enne tähtaega. Selleks tuleb panka informeerida ja saata neile sooviavaldus, mille peale nemad saadavad sulle teada lõplikule tasumisele kuuluvad summa.    

Bigbankil on eeskujulik valik laenusid pea iga sihtotstarbe jaoks. Laenutaotlused on võimalik mugavalt esitada nende kodulehe kaudu, et siis edasi juba personaalsemalt nende spetsialistidega kõik detailid paika panna ja läbi rääkida. Oma lisateenustega – 60-päevane rahulolugarantii ja erigraafikuga kodulaenud – näitavad nad, et tegu on paindliku ja oma klientide heaolust hooliva finantsasutusega.  

Pealegi on BigBanki intressid Eesti laenuturu ühed madalamad – näiteks tarbimislaenude laenuintressid algavad 6,9% aastas laenujäägilt. Bigbanki eesmärgiks on tegeleda sinu laenusoovidega põhjalikult, kiiresti, paindlikult ja personaalselt. Kogu laenuprotsess on üles ehitatud digitaalselt, muutes laenutaotlemise eriti lihtsaks. Kusjuures laenusummad kuni 15 000 € liiguvad kontole 7 sekundiga! Vahet pole, kas on öö või päev, tööpäev või nädalavahetus.

Bigbank kontaktid

Sul on veel täpsustavaid küsimusi? Tutvu kindlasti Bigbank kodulehega bigbank.ee, kust leiad täpsustava info nende pakutavate finantsteenuste kohta. Nende kodulehel on olemas ka korduvate kippuvate küsimuste leht, kust võid oma küsimusele vastuse leida. Kui aga ei leia, siis pöördu julgelt nende klienditeeninduse poole numbril +372 731 1333, meiliaadressil info@bigbank.ee või külasta kontorit aadressil Tartu mnt 18, 1. korrus, Tallinn 10115.