laen24 logo

Ärilaen

Ärilaen on spetsiaalselt ettevõtetele ja juriidilistele isikutele mõeldud laenutoode mis võimaldab ettevõtetel rahastada oma tegevust, investeeringuid või käibevahendeid. Ärilaenu saavad taotleda nii Osaühingud, Aktsiaseltsid, FIE-d, kui ka MTÜ-d ja muud juriidilist keha omavad isikud.

✔ Laenusumma 50 – 15 000€
✔ Tähtaeg 3 kuud – 60 kuud
✔ KKM alates 18,37%

Ärilaenud võrdluses. Vali soodsaim ärilaen.

EttevõteLaenusummaInfoMine taotlema
Soovitame
50 - 5000 €

50 - 5000 €

 • Laenutoode: Krediidikonto
 • KKM aastas: 27,24%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat 
Taotle siin
Soovitame
50 - 5000 €

50 - 5000 €

 • Laenutoode: Krediidikonto
 • KKM aastas: 50,55%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat
Taotle siin
500 - 20 000 €

500 - 20 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 20,98%
 • Periood: 3 kuud - 10 aastat
Taotle siin
100 - 5000 €

100 - 5000 €

 • Laenutoode: Laenulimiit
 • KKM aastas: 50,8%
 • Periood: 3 kuud - 8 aastat
Taotle siin
100 - 10 000 €

100 - 10 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 22,25%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat
Taotle siin
100 - 5000 €

100 - 5000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 48,46%
 • Periood: 2 kuud - 5 aastat
Taotle siin
300 - 5000 €

300 - 5000 €

 • Laenutoode: Kiirlaen
 • KKM: 19,75%
 • Periood: 3 kuud - 50 kuud
Taotle siin
300 - 15 000 €

300 - 15 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 30,27%
 • Periood: 6 kuud - 6 aastat
Taotle siin
30 - 5000 €

30 - 5000 €

 • Laenutoode: Laenulimiit
 • KKM: 26,85%-50,80%
 • Periood: 30 päeva
Taotle siin
300 - 5000 €

300 - 5000 €

 • Laenutoode: Kiirlaen
 • KKM: 19,75%
 • Periood: 3 kuud - 50 kuud
Taotle siin

Ärilaenude tüübid

Ärilaen on finantstoode, mis on mõeldud ettevõtetele ja juriidilistele isikutele. Ärilaenu tüübid võivad erineda tagatise olemasolu, laenusumma, laenuperioodi ja intressimäära poolest. Selles jaotises käsitletakse pikaajalisi, lühiajalisi ja ülemaailmseid ärilaene.

Pikaajaline ärilaen

Pikaajaline ärilaen on laen, mille tagasimaksetähtaeg on üle ühe aasta. See on mõeldud suuremateks investeeringuteks, nagu näiteks kinnisvara ost või laienemisprojektid. Pikaajalised ärilaenud nõuavad tavaliselt tagatist, mis võib olla kinnisvara, masinad või muud vara. Intressimäärad on tavaliselt madalamad kui lühiajaliste ärilaenude puhul.

Lühiajaline ärilaen

Lühiajaline ärilaen on laen, mille tagasimaksetähtaeg on alla ühe aasta. See on mõeldud lühiajaliste rahaliste vajaduste rahuldamiseks, nagu näiteks hooajaline inventuur või lühiajaline rahavoogude katmine. Lühiajalised ärilaenud ei nõua tavaliselt tagatist, kuid intressimäärad võivad olla kõrgemad kui pikaajaliste ärilaenude puhul.

Ärilaenu taotlemise protsess

Ärilaenu taotlemine on kiire ja lihtne protsess, mis tagab ettevõtetele juurdepääsu vahenditele võimaluste kasutamiseks. Ärilaenu saab kasutada äritegevuse rahastamiseks, ajutise rahavajaduse katmiseks või pikemaajaliste projektide finantseerimiseks.

Enne ärilaenu taotlemist on oluline tutvuda laenuandja tingimustega ja veenduda, et ettevõte vastab nende nõuetele. Laenu taotlemisel tuleb esitada äriplaan koos 3 aasta finantsprognoosidega. Tegutseva ettevõtja puhul nõutakse lisaks majandusaasta aruannet, viimast bilanssi ja kasumiaruannet.

Ärilaenu taotlemise protsess võib erineda laenuandjate vahel, kuid tavaliselt sisaldab see järgmisi samme:

 1. Taotluse esitamine – Taotleja esitab ärilaenu taotluse koos vajalike dokumentidega. Taotluse esitamiseks võib kasutada laenuandja kodulehte või pöörduda otse laenuandja esindaja poole.

 2. Dokumentide kontrollimine – Laenuandja kontrollib esitatud dokumente ja hindab taotleja finantsseisu ning maksevõimekust.

 3. Laenuotsuse tegemine – Pärast dokumentide kontrollimist teeb laenuandja laenuotsuse. Kui laenuotsus on positiivne, siis sõlmitakse laenuleping ja laen väljastatakse.

 4. Laenuraha kasutamine – Laenuraha saab kasutada vastavalt laenulepingule ja ettevõtte vajadustele.

Ärilaenu tingimused

Ärilaenu põhitingimused sõltuvad laenuandjast, kuid tavaliselt on laenusumma kuni 500 000 eurot ja laenuperiood 60 päeva kuni 3 aastat (krediidiliini või käibekapitalilaenu puhul) või 60 päeva kuni 15 aastat (investeerimislaenu puhul). Intressimäär võib varieeruda, kuid alates 11,9% laenujäägilt aastas.

Ärilaenu taotlemiseks on vaja ettevõtte andmeid, esindaja andmeid, pangakonto väljavõtet ning mõnel juhul lisamaterjale, nagu äriplaan või kasvuplaan. Kui laenusumma on alla 25 000 euro, siis tagatist ei ole vaja. Kui laenusumma on suurem, siis on võimalik kasutada erinevaid tagatise liike.

Ärilaenu kalkulaator

Ärilaenu kalkulaator on oluline tööriist, mis aitab ettevõtetel arvutada laenukulusid ja tagasimakseid. Kalkulaatorid on saadaval paljudes pankades, laenuandjates ja finantseerimisasutustes ning need on sageli tasuta kasutamiseks.

Kalkulaatorid võimaldavad ettevõtetel arvutada laenukulusid ja tagasimakseid erinevate laenupakkumiste puhul ning võrrelda neid omavahel. Ettevõtted saavad sisestada laenusumma, intressimäära, laenu perioodi ja muud olulised andmed, et saada ülevaade oma laenuga seotud kuludest.

Allpool on toodud näited ärilaenu kalkulaatoritest.

Finantseerimisasutus Kalkulaatori link
Coop pank https://www.cooppank.ee/arilaenud
Bondora https://www.bondora.com/et/laenud/arilaen

 

Ärilaenu tagatis

Ettevõtetele pakutakse ärilaenu ka tagatisega. Tagatisega ärilaen võimaldab võtta laenuks suuremapoolse summa kas kinnisvara tagatisel või käendusel. Tagatisega laenu eelised on suured summad ning pikem tagasimakseperiood. Väljastatakse kuni 500 000 € või isegi 1 000 000 euro suurusi laene.

Tagatiseks sobib kinnisvara, millel on piisavalt turuväärtust. Tagatiseks võib olla ka käendus, mille korral vastutab laenu tagasimaksmise eest käendaja.

Tagatisega ärilaen sobib suuremate investeeringute tegemiseks, näiteks uue tootmisliini või lao rajamiseks. Samuti on see hea valik, kui soovitakse osta uut kallimat seadet või masinat, mis aitab ettevõttel kasvada ja arendada oma tegevust.

Tagatisega ärilaenu taotlemisel tuleb arvestada, et tagatise hindamiseks ja laenutaotluse menetlemiseks kulub rohkem aega kui tagatiseta laenu puhul. Samuti tuleb arvestada, et tagatiseks antud vara võib laenu mittetasumise korral olla ohus.

Ärilaenu intressimäärad

Intressimäär on üks peamisi tegureid, mida laenutaotlejad peaksid arvestama, kuna see mõjutab laenu kogukulu. Ärilaenu intressimäärad võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast, laenusummast, laenu tagasimaksetähtaegadest ja muudest tingimustest.

Tavaliselt pakuvad ärilaenu pakkujad intressimäärasid, mis on madalamad kui tavaliste tarbimislaenude puhul. Intressimäärad võivad varieeruda 3% kuni 18% vahel, sõltuvalt laenuandjast ja laenutingimustest.

Ärilaenu intressimäärad võivad olla kas fikseeritud või muutuvad. Fikseeritud intressimäärad on kindlad kogu laenuperioodi jooksul, samas kui muutuvad intressimäärad võivad muutuda vastavalt turuolukorrale või muudele teguritele. Laenutaotlejad peaksid arvestama, et muutuvad intressimäärad võivad olla riskantsemad, kuid võivad pakkuda ka võimalust saada madalamaid intressimäärasid.

Ärilaenu maksegraafik

Maksegraafik näitab, kuidas laen tuleb tagasi maksta ja millised on selle tagasimakse tingimused. Ärilaenu maksegraafik võib olla erinev sõltuvalt laenuandjast ja laenu suurusest.

Tavaliselt pakuvad ärilaenuandjad paindlikke maksegraafikuid, mis võimaldavad ettevõtetel valida erinevate tagasimaksevariantide vahel. Üks võimalus on annuiteetgraafik, kus makseid tehakse igal kuul võrdse suurusega. Teine võimalus on ühekordne makse tähtaja lõppedes. See tähendab, et laenu saaja maksab kogu laenusumma tagasi ühel korral, kui laenuperiood lõppeb.

Ärilaenu sõnastik

Ärilaenude maailm võib olla keeruline ja täis erinevaid termineid. Ärilaenu taotlemisel on oluline mõista nende terminite tähendust. Siin on mõned olulised ärilaenu sõnad, mida tasub teada:

Tagatis

Tagatis on vara, mida laenuandja võib kasutada, kui laenuvõtja ei suuda laenu tagasi maksta. Tagatiseks võib olla kinnisvara, sõiduk või muu vara. Tagatiseta ärilaenud on laenud, mille puhul ei nõuta tagatist.

Intress

Intress on raha summa, mida laenuandja küsib laenuvõtjalt laenu kasutamise eest. Intressimäär võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimääraga laenude puhul on intressimäär kindel ja ei muutu. Muutuva intressimääraga laenude puhul võib intressimäär muutuda vastavalt turutingimustele.

Laenuandja

Laenuandja on organisatsioon või isik, kes annab laenu laenuvõtjale. Laenuandjaks võivad olla pangad, laenuandjad või muud finantsasutused.

Laenuvõtja

Laenuvõtja on organisatsioon või isik, kes võtab laenu laenuandjalt. Laenuvõtjaks võivad olla ettevõtted, ettevõtjad või eraisikud.

Laenu summa

Laenu summa on raha summa, mida laenuandja annab laenuvõtjale. Laenu summa võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud laenu summa puhul on laenusumma kindel ja ei muutu. Muutuva laenu summa puhul võib laenusumma muutuda vastavalt turutingimustele.

Tagasimaksegraafik

Tagasimaksegraafik on plaan, mille järgi laenuvõtja maksab tagasi laenuandjale laenu. Tagasimaksegraafik võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud tagasimaksegraafiku puhul on tagasimaksegraafik kindel ja ei muutu. Muutuva tagasimaksegraafiku puhul võib tagasimaksegraafik muutuda vastavalt turutingimustele.

Korduma kippuvad küsimused

Ärilaenu saamiseks peab ettevõte esitama panga või laenuandja poolt nõutud dokumendid, sealhulgas finantsaruanded, äriplaan ja muud vajalikud dokumendid vastavalt laenuandja nõuetele. Lisaks tuleb täita ka laenutaotlus ning esitada kõik vajalikud dokumendid õigeaegselt.

Jah, ärilaenu saab taotleda ka ilma tagatiseta. Sellisel juhul võib laenuandja nõuda käendust või muud tüüpi tagatist.

Ärilaenu käendust võib nõuda siis, kui ettevõte ei vasta laenuandja poolt kehtestatud nõuetele, näiteks kui ettevõte on liiga noor või selle finantsseisund ei ole piisavalt kindel. Käendaja vastutab laenu tagasimaksmise eest, kui ettevõte ei suuda seda ise teha.

Coop ärilaenu saab taotleda ettevõte, millel on vähemalt üks majandusaasta ning mille käive on vähemalt 50 000 eurot aastas. Laenusumma võib olla kuni 100 000 eurot ning laenuperiood kuni 5 aastat. Laenu saab taotleda ka ilma tagatiseta.

LHV ärilaen pakub ettevõttele laenu kuni 300 000 eurot ning laenuperiood võib olla kuni 10 aastat. Laenu võib taotleda nii tagatisega kui ka tagatiseta ning laenu saab kasutada erinevatel eesmärkidel, näiteks uue äri alustamiseks, investeeringute tegemiseks või käibekapitali rahastamiseks.