laen24 logo

Kuidas leida sobivad laenud võlglastele?

Laenud võlglastele

Võlgade kuhjumine võib inimesi viia keerulisse olukorda, kus tavapärased laenuvõimalused muutuvad kättesaamatuks. Eestis on palju inimesi, kes on sattunud olukorda, kus nende ainukeseks võimaluseks on jäänud võtta laenu võlglasena. Antud artiklis anname ülevaate sellest, mis on laenud võlglastele ja kuidas need toimivad.

Laenud võlglastele – mida see tähendab?

Võlglastele mõeldud laenud on erilised finantstooted, mille eesmärk on pakkuda rahalist abi inimestele, kes juba on võlgadesse sattunud. Need võivad olla lühiajalised või pikaajalised laenud, tagatud või tagatiseta laenud, ja nendega kaasnevad sageli kõrgemad intressimäärad. Need laenud on mõeldud eriolukordadeks, kus tavalaenude saamine võib olla keeruline, ja nende saamise tingimused võivad olla rangemad.

Laenutingimused võlglastele mõeldud laenude puhul

Laenud, mida antakse välja võlglastele on tegelikult sarnased nagu kõikide teiste laenude puhul. Laenuvõtja peab olema kindlasti täisealine ning esitama dokumendid oma varasemate võlgnevuste ja muu krediidiajaloo kohta. Lisaks tuleb tõendada ka oma sissetulekuid. Tagatise olemasolul on vaja esitada dokumendid ka selle kohta.

Tihtipeale on laenudel, mida saavad ka võlglased võtta, suuremad intressid. Suurem intressimäär tuleneb sellest, et kuna laenuvõtja on juba varem jäänud võlgu, siis laenuandjale tähendab see suuremat riski. Kuna laenuvõtja ei pruugi olla seega 100% usaldusväärne, võivad laenuandjad nõuda ka tagatist või käendaja olemasolu.

Kust saavad võlglased laenu võtta?

Võlglastele mõeldud laene pakuvad mitmesugused finantsteenuste pakkujad, sealhulgas erakrediidifirmad ja veebipõhised platvormid.

Miks laenuandjad laenavad raha inimestele, kes on juba võlgu?

Laenamine võlgnikele võib tunduda vastuoluline, kuid on mitmeid põhjuseid, miks laenuandjad võivad sellist tüüpi laene pakkuda:

  1. Suurem kasum: Kõrgemad intressimäärad, mida sageli sellistes olukordades rakendatakse, võivad kompenseerida suurema riski, mida laenuandja võtab, pakkudes seeläbi potentsiaalselt suuremat tulu.
  2. Laenude refinantseerimine: Mõned laenuandjad võivad keskenduda spetsiifiliselt võlgnikele, pakkudes refinantseerimisteenust, mis aitab inimestel võlgu ümber korraldada või konsolideerida.
  3. Tagatis ja käendus: Tagatise või käendaja olemasolu võib vähendada laenuandja riski, julgustades neid pakkuma laene isegi neile, kes juba on võlgu.
  4. Sotsiaalne vastutus: Mõnel juhul võib laenamine võlgnikele olla seotud sotsiaalse vastutuse või regulatiivsete nõuetega, aidates toetada majanduslikult haavatavaid inimesi.

Kokkuvõttes on laenamine inimestele, kes on juba võlgu, keerukas protsess, mis nõuab laenuandjalt hoolikat riskijuhtimist ja kaalutlust. Kuigi risk on suurem, võivad erinevad tegurid nagu kõrgemad intressimäärad ja tagatis teha sellise laenamise mõistlikuks teatud tingimustel.

Plussid ja miinused võlglasena laenu võtmisel

Plussid:

  • Kiire juurdepääs rahalistele vahenditele: Võimaldab kiirelt rahuldada finantsvajadusi.
  • Võimalus konsolideerida olemasolevaid võlgu: Ühendab mitu võlga üheks lihtsustatud makseks.

Miinused:

  • Kõrgemad intressimäärad: Tuleneb suuremast riskist laenuandja jaoks.
  • Võimalikud varjatud kulud: Mõned laenud võivad sisaldada tasusid ja kulusid, mis pole esialgu selged.

Praktilised nõuanded ja soovitused

Otsides laenu võlglasena, on oluline olla ettevaatlik ja uurida oma valikuid põhjalikult. Teadmine intressimääradest, tagasimaksegraafikutest ja lepingu tingimustest on oluline, kuna need mõjutavad teie rahalist olukorda pikemas perspektiivis. Professionaalse nõu otsimine võib aidata teil leida parimaid võimalikke tingimusi.

Millal on mõistlik võlgnikul laenu võtta ja millal mitte?

Võlgades olevate inimeste jaoks võib uue laenu võtmine olla keeruline otsus. Siin on mõned kaalutlused, mis aitavad mõista, miks võlgnik peaks või ei peaks uut laenu kaaluma:

Millal võib olla mõistlik laenu võtta?

  • Võlgade konsolideerimine: Ühe suurema laenuga võlgade konsolideerimine võib muuta tagasimaksete haldamise lihtsamaks, eriti kui tegemist on madalama intressimääraga laenuga.
  • Investeeringud või äri: Uue laenu kasutamine ettevõtluseks või investeerimiseks võib olla strateegiline samm, mis lõppkokkuvõttes võib suurendada isiku sissetulekut ja aidata võlgu tasuda.
  • Hädavajalikud kulud: Erakorralistes olukordades võib uus laen aidata katta hädavajalikke kulusid nagu meditsiiniarved või eluaseme kulud.

Millal ei tasu võlgnikul uut laenu võtta?

  • Suurenenud finantskoormus: Uue laenu lisamine eelnevatele võib suurendada võlgniku finantskoormust, muutes tagasimaksmise veelgi keerulisemaks.
  • Kõrgemad intressimäärad ja kulud: Võlglastele pakutavatel laenudel võivad olla kõrgemad intressimäärad ja tasud, mis võivad lisada täiendavaid rahalisi koormusi.
  • Võimalik nõiaring: Uute laenude võtmine võlgade tasumiseks võib viia ohtliku nõiaringini, kus uued võlad tekivad vanade võlgade tasumiseks, põhjustades pikaajalisema finantsprobleemi.

Võlglastele mõeldud laenud võivad teatud olukordades pakkuda lahendusi, kuid nendega kaasnevad ka riskid ja väljakutsed. Uue laenu kaalumisel võib olla mõistlik konsulteerida finantsnõustaja või võlanõustamise teenuse osutajaga, et mõista täielikult võimalikke eeliseid ja puudusi. Iga olukord on omapärane, ja mis võib ühele võlgnikule sobida, ei pruugi teisele sobida.

Võlglaste abistamine ja nõustamine

Kui te olete rahalistesse raskustesse või maksehäireregistrisse sattunud, võib võlanõustamise teenus olla suurepärane võimalus abi saamiseks. Võlanõustajad võivad aidata teil paremini mõista oma finantsolukorda ning pakkuda juhiseid ja strateegiaid probleemide lahendamiseks.

Jaga postitust

Loe ka neid artikleid

Laenud inimeselt inimesele
Laenud

Laenud inimeselt inimesele

Laenud inimeselt inimesele, tuntud kui peer-to-peer (P2P) laenud, on finantsteenused, mis ühendavad otse laenuandjaid ja laenajaid, jättes kõrvale traditsioonilised finantsasutused. See valdkond on muutunud Eestis