laen24 logo

Kiirlaen

Kiirlaen on üks võimalus, kuidas inimesed saavad kiiresti ja lihtsalt lisaraha oma tarbimisvajaduste katmiseks. See on tagatiseta laen, mis tähendab, et laenu saamiseks ei ole vaja pakkuda tagatist. Kiirlaenu taotlemine on lihtne ja mugav ning seda saab teha interneti teel, kodust lahkumata. Laenutaotluse esitamine võtab vaid mõne minuti, vastus taotlusele tuleb kiiresti, ning loomulikult saab laenud kiirelt kätte.

✔ Laenusumma 50 – 15 000€
✔ Tähtaeg 3 kuud – 60 kuud
✔ KKM alates 18,37%

Kiirlaenud võrdluses. Vali soodsaim kiirlaen.

EttevõteLaenusummaInfoMine taotlema
Soovitame
50 - 5000 €

50 - 5000 €

 • Laenutoode: Krediidikonto
 • KKM aastas: 27,24%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat 
Taotle siin
Soovitame
50 - 5000 €

50 - 5000 €

 • Laenutoode: Krediidikonto
 • KKM aastas: 50,55%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat
Taotle siin
500 - 20 000 €

500 - 20 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 20,98%
 • Periood: 3 kuud - 10 aastat
Taotle siin
100 - 5000 €

100 - 5000 €

 • Laenutoode: Laenulimiit
 • KKM aastas: 50,8%
 • Periood: 3 kuud - 8 aastat
Taotle siin
100 - 10 000 €

100 - 10 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 22,25%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat
Taotle siin
100 - 10 000 €

100 - 10 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 48,46%
 • Periood: 2 kuud - 5 aastat
Taotle siin
300 - 5000 €

300 - 5000 €

 • Laenutoode: Kiirlaen
 • KKM: 19,75%
 • Periood: 3 kuud - 50 kuud
Taotle siin
300 - 15 000 €

300 - 15 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 30,27%
 • Periood: 6 kuud - 6 aastat
Taotle siin
30 - 5000 €

30 - 5000 €

 • Laenutoode: Laenulimiit
 • KKM: 26,85%-50,80%
 • Periood: 30 päeva
Taotle siin
300 - 5000 €

300 - 5000 €

 • Laenutoode: Kiirlaen
 • KKM: 19,75%
 • Periood: 3 kuud - 50 kuud
Taotle siin

Kiirlaenu intressimäärad võivad olla fikseeritud või muutuvad vastavalt laenuandja poolt seatud tingimustele. Laenusumma ja laenuperioodi pikkus sõltub laenuandjast ja klientide maksevõimest. Enne kiirlaenu võtmist tuleks kindlasti võrrelda erinevate laenupakkujate tingimusi ja intressimäärasid. Samuti tuleks tutvuda laenu tingimustega, et vältida võimalikke probleeme võlausaldajatega.

Kiirlaenu võtmisel tuleb arvestada ka krediidi kulukuse määraga (KKM), mis näitab laenu tegelikku kogukulu aastas protsentides. KKM arvutamisel võetakse arvesse kõiki laenu võtmisega seotud kulusid, sealhulgas intresse, teenustasusid ja trahve. Seega on oluline enne kiirlaenu võtmist hinnata oma maksevõimet ning veenduda, et laenu tagasimaksete summa ei ületaks oma sissetulekut.

Kiirlaenu mõiste ja eesmärk

Kiirlaen on finantsteenuse liik, mis võimaldab inimestel kiiresti saada väiksemaid laenusummasid. Kiirlaenu võib võtta erinevatel eesmärkidel, nagu ootamatute kulutuste katmine, reisimine, kodu remontimine või muud kulutused, mis vajavad kiiret lahendust.

Kiirlaenu võtmise protsess on tavaliselt kiire ja lihtne. Laenu saamiseks tuleb täita taotlus internetis või mobiilirakenduse kaudu ja esitada vajalikud dokumendid. Kiirlaenu taotlemine võtab tavaliselt vaid mõned minutid ja laenusumma saab kätte juba samal päeval.

Kiirlaenude eesmärk on pakkuda kiiret lahendust ootamatuteks kulutusteks või rahaliste raskuste korral. Kiirlaenud on tavaliselt mõeldud lühiajaliseks kasutamiseks ja neid antakse pigem väiksemates summates. Laenu tagasimaksmise tähtaeg on tavaliselt lühike, kuid see võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja laenusummast.

Kuna kiirlaenud on mõeldud lühiajaliseks kasutamiseks, on nende intressid tavaliselt kõrgemad kui traditsioonilistel laenudel. Seetõttu on oluline hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda enne kiirlaenu võtmist ning veenduda, et saate laenu tagasi maksta õigeaegselt.

Kokkuvõttes on kiirlaenud finantsteenuse liik, mis võimaldab inimestel kiiresti saada väiksemaid laenusummasid. Need on mõeldud lühiajaliseks kasutamiseks ja neid antakse pigem ootamatute kulutuste katmiseks. Enne kiirlaenu võtmist on oluline hoolikalt kaaluda oma finantsolukorda ja veenduda, et saate laenu tagasi maksta õigeaegselt.

Kiirlaenu võtmise tingimused

Kiirlaenud on finantstooted, mida saab taotleda kiiresti ja lihtsalt. Siiski on oluline teada, millised on kiirlaenu võtmise tingimused, et vältida ebameeldivaid üllatusi hiljem. Järgnevalt on toodud mõned olulised tingimused, mida tuleks enne kiirlaenu taotlemist arvestada.

Intress ja krediidi kulukuse määr

Kiirlaenude intressid ja krediidi kulukuse määrad võivad olla kõrgemad kui tavaliste laenude puhul. Seetõttu on oluline uurida erinevate kiirlaenu pakkujate tingimusi ja võrrelda nende intressimäärasid ja krediidi kulukuse määrasid. Krediidi kulukuse määr näitab kogu laenu maksumust, sealhulgas intressi, lepingutasusid ja muid kulusid.

Tagatiseta kiirlaen

Enamik kiirlaene on tagatiseta laenud, mis tähendab, et laenu saamiseks ei ole vaja tagatist esitada. See muudab kiirlaenu taotlemise lihtsamaks, kuid võib suurendada laenuandja riski ja seetõttu ka intressimäära. Tagatiseta kiirlaenude puhul on oluline arvestada, et laenuandja võib nõuda tagasimakse tagamiseks teatud tagatisi või täiendavaid makseid.

Laenusumma ja laenuperiood

Kiirlaenude laenusummad ja laenuperioodid võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenu taotleja krediidiskoorist. Enamik kiirlaene võimaldavad laenata summasid vahemikus mõnest sajast eurost kuni mitme tuhande euroni. Laenuperioodid võivad ulatuda mõnest päevast kuni mitme aastani. Oluline on valida laenusumma ja laenuperiood vastavalt oma vajadustele ja võimalustele ning arvestada tagasimaksega seotud kulusid.

Kokkuvõttes on kiirlaenu võtmise tingimused olulised, et tagada laenu saamine vastavalt oma vajadustele ja võimalustele. Enne kiirlaenu taotlemist on soovitatav uurida erinevaid laenuandjaid ja nende tingimusi ning võrrelda intressimäärasid ja krediidi kulukuse määrasid. Samuti tuleks arvestada tagatiseta kiirlaenude ja laenusummade ning laenuperioodidega seotud tingimustega.

Kiirlaenude võrdlemine ja valimine

Kiirlaenu võtmine on lihtne ja kiire protsess, kuid enne laenu taotlemist on oluline võrrelda erinevaid laenupakkujaid ja valida endale sobivaim. Järgnevad allpool toodud sammud aitavad teil kiirlaenu võrdlemisel ja valimisel.

Laenupakkuja valik

Esimene samm kiirlaenu võrdlemisel on sobiva laenupakkuja leidmine. Laenupakkujate võrdlemiseks on soovitatav kasutada võrdlustabeleid ja erinevate laenupakkujate kodulehti. Tähtis on võrrelda erinevaid tingimusi, nagu intressimäärad, laenusummad, laenuperioodid, tagasimaksete graafikud ja muud tingimused.

Laenutaotluse esitamine

Sobiva laenupakkuja valimisel tuleb esitada laenutaotlus. Laenutaotluse esitamine on tavaliselt lihtne ja kiire protsess, mis võtab aega vaid mõne minuti. Laenutaotluse esitamisel tuleb täita kõik vajalikud väljad ja esitada nõutavad dokumendid.

Laenutaotluse vastuvõtmine

Pärast laenutaotluse esitamist ootab laenutaotleja vastust taotlusele. Laenutaotluse vastuvõtmine võib võtta aega mõnest minutist kuni mõne tunnini, sõltuvalt laenupakkuja protsessidest. Kui laenutaotlus on heaks kiidetud, siis saadab laenupakkuja laenulepingu, mille tuleb allkirjastada.

Laenuväljastus

Pärast laenulepingu allkirjastamist väljastab laenupakkuja laenu. Laenuväljastus võib võtta aega mõnest tunnist kuni mõne päevani, sõltuvalt laenupakkuja protsessidest. Laenupakkujad väljastavad laenu tavaliselt pangakontole või sularahas.

Kokkuvõttes on kiirlaenu võrdlemine ja valimine lihtne protsess, kuid enne laenu taotlemist on oluline võrrelda erinevaid laenupakkujaid ja valida endale sobivaim. Laenupakkujate võrdlemiseks on soovitatav kasutada võrdlustabeleid ja erinevate laenupakkujate kodulehti. Laenutaotluse esitamine on tavaliselt lihtne ja kiire protsess, mis võtab aega vaid mõne minuti. Pärast laenulepingu allkirjastamist väljastab laenupakkuja laenu, mis võib võtta aega mõnest tunnist kuni mõne päevani.

Kiirlaenu võtmise eelised ja riskid

Eelised

Kiirlaen on kiire ja mugav viis saada vajalikku lisaraha. Kiirlaenu võtmise eelised hõlmavad järgmist:

 • Kiirus: Kiirlaenu saab taotleda ja saada väga kiiresti, sageli vaid mõne minutiga.

 • Lihtsus: Taotlemine on lihtne ja mugav, enamasti saab seda teha internetis ilma pangakontorisse minemata.

 • Paindlikkus: Kiirlaenu summa ja tagasimakse perioodi saab valida vastavalt vajadusele.

 • Võimalus saada laenu ilma tagatiseta: Kiirlaenud on sageli tagatiseta laenud, mis tähendab, et ei ole vaja tagatist tagasimaksmiseks.

Riskid

Kiirlaenu võtmisega kaasnevad ka riskid, mida tuleks enne otsuse tegemist hoolikalt kaaluda. Kiirlaenu võtmise riskid hõlmavad järgmist:

 • Kõrged intressimäärad: Kiirlaenud on sageli kallimad kui traditsioonilised laenud, kuna intressimäärad on kõrgemad.

 • Võlgnevuste tekke oht: Kui laenu ei suudeta õigeaegselt tagasi maksta, võib see viia võlgnevuste tekkeni, mis võivad mõjutada teie krediidiskoori ja raskendada tulevikus laenude saamist.

 • Võimalikud varjuküljed: Kiirlaenude pakkujad võivad varjata laenu tingimusi või lisatasusid, mis võivad muuta laenu kallimaks või raskesti tagasimakstavaks.

Enne kiirlaenu võtmist on oluline hinnata oma finantsolukorda ja vajadust laenu järele ning tutvuda hoolikalt laenu tingimustega, et vältida võimalikke riske.

Kiirlaenude tagasimaksmine

Kiirlaenude tagasimaksmine on oluline osa laenuvõtmisest. Laenaja peab tagastama laenusumma koos intressidega kokkulepitud tähtajaks vastavalt laenulepingule. Kiirlaenude tagasimaksmine võib olla lühem kui tavaliste laenude tagasimaksmine, seega on oluline olla tähelepanelik ja hoida laenude tagasimaksed korras.

Maksegraafik

Maksegraafik on oluline osa kiirlaenu tagasimaksmisest. See on dokument, mis näitab laenulepingus kokkulepitud tagasimaksete summasid ja tähtaegu. Laenaja peab järgima maksegraafikut, et vältida trahve ja maksehäireid. Kui laenaja ei suuda tagasimaksetähtaegu täita, peaks ta võtma ühendust võlausaldajaga ja leppima kokku uues maksegraafikus.

Maksehäirete korral

Maksehäirete korral võib võlausaldaja rakendada trahve ja intresse. Kui laenaja ei suuda tagasimaksetähtaegu täita, peaks ta võtma ühendust võlausaldajaga ja leppima kokku uues maksegraafikus. Kui laenaja ei suuda laenusummat tagasi maksta, võib võlausaldaja võtta õiguslikke meetmeid, et saada tagasi laenusumma koos intressidega.

Kiirlaenude tagasimaksete summa sõltub laenu tingimustest ja intressidest. Laenaja peaks enne laenu võtmist tutvuma laenu tingimustega ja veenduma, et ta suudab laenusumma tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tähtaegadele.

Kokkuvõtteks, kiirlaenude tagasimaksmine on oluline osa laenuvõtmisest. Laenaja peaks järgima maksegraafikut ja tagama, et ta suudab laenusumma tagasi maksta vastavalt kokkulepitud tähtaegadele. Kui laenaja ei suuda tähtaegadest kinni pidada, peaks ta võtma ühendust võlausaldajaga ja leppima kokku uues maksegraafikus.

Kokkuvõte

Kiirlaen on laenutoode, mida iseloomustab lühike makseperiood ja väike laenusumma. Kiirlaen võib olla tagatiseta või käendajaga ning raha jõuab pangakontole tavaliselt vähem kui tunni jooksul pärast taotluse täitmist, tihtipeale kõigest 15 minutiga. Kiirlaen on mõeldud lühiajaliseks rahvajooksuks, kui vajad kiiresti raha ootamatuteks väljaminekuteks või muudeks kulutusteks.

Kiirlaenu võtmisel tuleb olla vastutustundlik ning hoolikalt kaaluda laenusumma ja intressimäära. Laenuvõtja peaks tutvuma krediidi kulukuse määraga, mis võtab arvesse laenu põhisummat, tagasimaksmise perioodi, intressimäära, lepingu sõlmimise tasu ning ka muid lepinguga kaasnevaid kulutusi, nagu näiteks kohustuslikku kindlustust kodulaenu või autoliisingu puhul.

Kuigi kiirlaenud on populaarsed, tuleb olla ettevaatlik ja teadlik, millist laenuvõtjat nad teenivad. Kiirlaenud võivad olla kallis laenuteenus, mille intressimäärad võivad ulatuda lausa 30-40%. Seetõttu on oluline tutvuda erinevate laenupakkujate pakkumistega ja valida endale sobivaim.

Kokkuvõttes tuleks kiirlaenu võtmist kaaluda ainult viimase võimalusena ning alati tuleks olla vastutustundlik ja hoolikalt kaaluda laenusummat ja intressimäära.