laen24 logo

Autolaen

Kui soovid endale soetada unistuste auto kuid sul pole selleks piisavalt raha siis võib autolaen olla hea lahendus. Autolaen on spetsiaalne laen mis on mõeldud sõiduki ostuks või remondiks. Laenu saamiseks tuleb esitada laenutaotlus ja sõlmida laenuleping.

✔ Laenusumma 50 – 15 000€
✔ Tähtaeg 3 kuud – 60 kuud
✔ KKM alates 18,37%

Autolaenud võrdluses. Vali soodsaim autolaen Eestis.​

EttevõteLaenusummaInfoMine taotlema
Soovitame
50 - 5000 €

50 - 5000 €

 • Laenutoode: Krediidikonto
 • KKM aastas: 27,24%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat 
Taotle siin
Soovitame
50 - 5000 €

50 - 5000 €

 • Laenutoode: Krediidikonto
 • KKM aastas: 50,55%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat
Taotle siin
500 - 20 000 €

500 - 20 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 20,98%
 • Periood: 3 kuud - 10 aastat
Taotle siin
100 - 5000 €

100 - 5000 €

 • Laenutoode: Laenulimiit
 • KKM aastas: 50,8%
 • Periood: 3 kuud - 8 aastat
Taotle siin
100 - 10 000 €

100 - 10 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 22,25%
 • Periood: 3 kuud - 5 aastat
Taotle siin
100 - 5000 €

100 - 5000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 48,46%
 • Periood: 2 kuud - 5 aastat
Taotle siin
300 - 5000 €

300 - 5000 €

 • Laenutoode: Kiirlaen
 • KKM: 19,75%
 • Periood: 3 kuud - 50 kuud
Taotle siin
300 - 15 000 €

300 - 15 000 €

 • Laenutoode: Väikelaen
 • KKM: 30,27%
 • Periood: 6 kuud - 6 aastat
Taotle siin
30 - 5000 €

30 - 5000 €

 • Laenutoode: Laenulimiit
 • KKM: 26,85%-50,80%
 • Periood: 30 päeva
Taotle siin
300 - 5000 €

300 - 5000 €

 • Laenutoode: Kiirlaen
 • KKM: 19,75%
 • Periood: 3 kuud - 50 kuud
Taotle siin

Autolaen – Kuidas saada soodsat autolaenu?

Autolaen on hea võimalus, kui soovid endale osta uut sõidukit või teha olemasolevale autole remonti. Enne laenu võtmist tasub aga kindlasti hoolikalt läbi mõelda, kas suudad laenu tagasi maksta ja milline on sinu reaalne finantsseisund.

Autolaenu summa sõltub enamasti sellest, millist sõidukit soovid osta. Laenu summa võib ulatuda mitme tuhande euroni. Laenuperiood võib olla kuni mitu aastat, mis tähendab, et saad laenu tagasi maksta mugavalt pikema aja jooksul.

Autolaenu intress võib erinevates pankades ja laenuandjate juures erineda. Enne laenu võtmist on oluline võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi, et leida endale sobivaim ja soodsaim lahendus.

Laenu tagasimakse toimub tavaliselt igakuiste annuiteetmaksetena, mis võimaldab sul mugavalt oma rahalisi kohustusi täita. Laenu tähtaeg on määratud laenulepingus ja tuleb kindlasti tagada, et suudad laenud õigeaegselt tagasi maksta.

Laenutingimused ja intressimäär

Autolaenu võtmisel on oluline tutvuda laenutingimustega ja intressimääraga, et saaksite teha informeeritud otsuse. Laenutingimused võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast.

Intressimäär on laenuandja poolt laenu eest võetud tasu. See võib olla fikseeritud või muutuv. Fikseeritud intressimäär tähendab, et intressimäär püsib kogu laenuperioodi jooksul samana. Muutuva intressimäära korral võib intressimäär muutuda vastavalt turutingimustele.

Lepingutasu on tasu, mida laenuandja võtab laenu väljastamise eest. See võib olla fikseeritud summa või protsendina laenusummast. Enne laenu võtmist on oluline tutvuda lepingutasuga, et vältida ebameeldivaid üllatusi.

Tagasimaksete summa on kogusumma, mida laenuvõtja peab laenu tagasi makstes tasuma. Krediidi kulukuse määr on kogusumma, mida laenuvõtja peab laenu tagasi makstes tasuma, arvestades laenuga seotud kõiki kulusid. Fikseeritud intress on intressimäär, mis püsib kogu laenuperioodi jooksul samana.

Tagatiseta laen on laen, mille puhul ei ole vaja tagatist. Laenu tingimused võivad varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast. Fikseeritud intressimäär tähendab, et intressimäär püsib kogu laenuperioodi jooksul samana. Tagasimakseperiood on aeg, mille jooksul peate laenu tagasi maksma.

Tasumise periood võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast. Tasumine igakuiste annuiteetmaksetena tähendab, et tasute iga kuu sama suure summa, mis sisaldab nii intressi kui ka põhiosa.

Autolaenu intress võib varieeruda sõltuvalt laenuandjast ja teie finantsolukorrast. Enne laenu võtmist on oluline tutvuda intressimääraga, et vältida ebameeldivaid üllatusi. Lepingu sõlmimise tasu on tasu, mida laenuandja võtab laenu väljastamise eest. See võib olla fikseeritud summa või protsendina laenusummast.

Laenujääk ja tagasimakse

Laenujäägilt arvutatud tagasimaksete arv ja maksete kogusumma on olulised tegurid autolaenu taotlemisel ja tagasimaksmisel. Laenujäägilt arvutatud tagasimakse tähendab, et igakuine makse summa arvestatakse laenujäägilt, mitte laenusumma algusest. See tähendab, et mida väiksem on laenujääk, seda väiksem on ka igakuine makse summa.

Kui soovid oma laenu ennetähtaegselt tagastada, siis arvestatakse tagasimakse summa laenujäägilt. See tähendab, et mida väiksem on laenujääk, seda väiksem on ka ennetähtaegse tagasimakse summa. Ennetähtaegne tagastamine on hea võimalus vähendada laenu kogukulu.

Laenujäägilt arvutatud tagasimakse summa on fikseeritud kogu laenuperioodi vältel. See tähendab, et igakuine makse summa jääb samaks kogu laenuperioodi jooksul. See muudab laenu tagasimaksmise lihtsamaks ja ennustatavamaks.

Laenu tagasimakse koosneb kahest osast – põhiosa ja intressidest. Põhiosa on summa, mida oled laenanud ja intressid on laenamise eest tasutav tasu. Intressimäär sõltub laenuandjast ja laenu tüübist. Laenujäägilt arvutatud tagasimakse summa sisaldab nii põhiosa kui ka intresse.

Autolaenu kindlustus ja kulud

Kui oled otsustanud võtta autolaenu, siis on oluline teada, millised on sellega kaasnevad kulud ja millised kindlustused on vajalikud. Üks oluline kindlustus on kaskokindlustus, mis kaitseb sinu sõidukit ootamatute kahjude eest, nagu näiteks vargus või liiklusõnnetus. Kaskokindlustus on tavaliselt kohustuslik, kui soovid autolaenu võtta.

Lisaks kaskokindlustusele on oluline ka laenukindlustus, mis kaitseb sinu laenujääki ootamatute olukordade, nagu näiteks töö kaotus või terviseprobleemide korral. Laenukindlustus aitab tagada, et sa ei jääks laenujäägi tasumisega hätta ning suudad oma laenu õigeaegselt tagasi maksta.

Autolaenu kulud koosnevad mitmest erinevast osast, nagu näiteks intress, lepingutasu, haldustasu ja krediidi kulukuse määr. Krediidi kulukuse määr näitab, kui palju sa kokku laenu tagasi maksma pead, arvestades kõiki laenuga kaasnevaid kulusid. Krediidi kulukuse määr sõltub laenusummast, laenu tagasimaksmise perioodist ning intressimäärast.

Lepingutasu on ühekordne tasu, mis tuleb maksta laenulepingu sõlmimisel. Haldustasu on igakuine tasu, mis katab laenu haldamisega seotud kulud. Intressimäär on summa, mida pead laenatud rahasummalt igal aastal tagasi maksma. Kõik need kulud mõjutavad su laenu kogukulu ning seetõttu on oluline neid hoolikalt kaaluda ja võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi.

Laenamise protsess

Kui soovid osta uut sõiduvahendit, kuid ei ole piisavalt raha selleks, võid kaaluda autolaenu võtmist. Autolaenu võid taotleda nii eraisik kui ka ettevõte. Laenamise protsess on lihtne ja kiire ning enamasti saad vastuse oma taotlusele juba mõne tunni jooksul.

Esimene samm laenu taotlemisel on krediidisumma määramine. Enne laenutaotluse esitamist tasub kindlasti läbi mõelda, kui suurt summat vajad ning kui pikaks ajaks soovid laenu võtta. Laenu võid taotleda nii uue kui ka kasutatud mootorsõiduki ostmiseks.

Järgmine samm on laenutaotluse esitamine. Selleks tuleb täita taotlusvorm, kus tuleb märkida sinu isikuandmed, sissetulekud ja kulud ning sõiduvahendi andmed. Laenuandja hindab taotlust ning teeb otsuse laenu andmise kohta.

Kui laenuandja on positiivse otsuse teinud, sõlmitakse laenuleping, kus on kirjas laenutingimused ja tagasimaksegraafik. Laenulepingu allkirjastamise järel saad krediidisumma kasutada sõiduvahendi ostmiseks ning saad selle auto omanikuks.

Laenulepingu pikkus ja lepingutasu

Kui otsustate taotleda autolaenu, on oluline mõista, millised on laenulepingu pikkus ja lepingutasu tingimused. Laenulepingu pikkus määrab, kui kaua peate laenu tagasi maksma, samal ajal kui lepingutasu on tasu, mida peate maksma laenulepingu sõlmimise eest.

Laenuperiood sõltub teie valitud laenusummast ja võib varieeruda 6 kuust kuni 10 aastani, olenevalt laenusummast. Lepingu pikkus määrab, kui kaua peate laenu tagasi maksma. Kui soovite laenu tagasi maksta lühema aja jooksul, siis on tavaliselt vaja maksta suuremaid tagasimakseid, kuid kogu laenu tagasimaksmise kogukulu on väiksem.

Lepingutasu on tasu, mida peate maksma laenulepingu sõlmimise eest. See tasu võib varieeruda erinevate laenuandjate vahel ning sõltub laenusummast ja lepingu pikkusest. Lepingutasu on tavaliselt protsendina laenusummast ja võib olla minimaalne summa.

Enne laenu taotlemist peaksite uurima erinevate laenuandjate tingimusi, et leida parim lahendus teie vajadustele. Võrrelge erinevate laenuandjate laenuperioodi ja lepingutasu tingimusi, et leida sobivaim valik teile.

Korduma kippuvad küsimused

Kui suur on autolaenu intress?

Autolaenu intress võib erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenuvõtja krediidivõimekusest. Tavaliselt on autolaenu intressid madalamad kui tarbimislaenude intressid. Krediidivõimekuse hindamisel võetakse arvesse laenuvõtja sissetulekuid, kulutusi, võlgnevusi, makseajalugu ja muid tegureid.

Millised on autolaenu tagatised?

Autolaenu tagatis võib olla auto ise või muu vara, mis on võrdne või suurem kui laenusumma. Laenuandja võib nõuda ka kaskokindlustuse sõlmimist, et kaitsta end võimalike kahjude eest, mis võivad tekkida auto varguse, õnnetuse või muu sarnase juhtumi korral.

Kui kiiresti saab autolaenu taotluse läbi vaadata?

Autolaenu taotluse läbivaatamise aeg võib erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenuvõtja krediidivõimekusest. Mõned laenuandjad võivad taotluse läbi vaadata mõne tunni jooksul, samas kui teised võivad võtta selleks mitu päeva. Kui soovid saada autolaenu võimalikult kiiresti, siis tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja valida kiireima vastusega laenuandja.

Millised on autolaenu tingimused?

Autolaenu tingimused võivad erineda sõltuvalt laenuandjast ja laenuvõtja krediidivõimekusest. Tavaliselt kehtivad autolaenu puhul kindlad laenusummad, intressimäärad, tagasimakseperioodid ja muud tingimused. Enne autolaenu võtmist tasub hoolikalt läbi lugeda kõik tingimused ja veenduda, et need sobivad sinu finantsolukorraga.

Kuidas valida sobivat autolaenu?

Sobiva autolaenu valimisel tasub võrrelda erinevate laenuandjate pakkumisi ja tutvuda nende tingimustega. Oluline on arvestada laenusumma suuruse, intressimäära, tagasimakseperioodi ja muude tingimustega. Samuti tasub hinnata oma krediidivõimekust ja veenduda, et suudad laenu tagasi maksta.

Kas on võimalik saada autolaenu ilma sissemakseta?

Jah, on võimalik saada autolaenu ilma sissemakseta. Mõned laenuandjad pakuvad autolaenu ilma sissemakseta, kuid tavaliselt on sellisel juhul intressimäär kõrgem. Kui sul on võimalik teha sissemakse, siis tasub kaaluda seda võimalust, sest see võib vähendada laenu tagasimakseperioodi ja intressimäära.