laen24 logo
bondora
bondora

Bondora on kodumaine finantsplatvorm, mis väljastab väikelaene ning pakub investeerimisvõimalusi. Algselt Sõbralaen OÜ ja hiljem IsePankuri nime all tuntud firma asutati 2009. aastal. Ettevõtte kiire kasvu tõttu võeti 2014. aastal kasutusele rahvusvaheline kaubamärk Bondora. Rahvusvaheliselt tegutsevad nad lisaks Eestile veel Soomes ja Hispaanias ning kolme riigi peale kokku on neil üle 790 000 kliendi.  

Bondora AS (registrikood 11483929) tegutseb Eestis Finantsinspektsiooni väljastatud krediidiandja tegevusloa alusel. 

Uusimaid tehnoloogiaid kasutades muudab Bondora laenamise kiiremaks ja soodsamaks ning teeb igale kliendile personaalse laenupakkumise vähem kui minutiga. See muudab laenupakkumise saamise eriti lihtsaks ja mugavaks.

bondora
bondora

Bondora on kodumaine finantsplatvorm, mis väljastab väikelaene ning pakub investeerimisvõimalusi. Algselt Sõbralaen OÜ ja hiljem IsePankuri nime all tuntud firma asutati 2009. aastal. Ettevõtte kiire kasvu tõttu võeti 2014. aastal kasutusele rahvusvaheline kaubamärk Bondora. Rahvusvaheliselt tegutsevad nad lisaks Eestile veel Soomes ja Hispaanias ning kolme riigi peale kokku on neil üle 790 000 kliendi.  

Bondora AS (registrikood 11483929) tegutseb Eestis Finantsinspektsiooni väljastatud krediidiandja tegevusloa alusel. 

Uusimaid tehnoloogiaid, iseteenindust kasutades muudab Bondora laenamise kiiremaks ja soodsamaks ning teeb igale kliendile personaalse laenupakkumise vähem kui minutiga. See muudab laenupakkumise saamise eriti lihtsaks ja mugavaks. Bondora veebileht ootab sisselogimist. 

bondora

Mis laenusid Bondora pakub?

Bondora väikelaenu võid taotleda igaks elujuhtumiks. Värskenda oma kodu, võta ette unistuste reis, pane käima oma äri, soeta uus auto või kasuta laenuraha muudeks suuremateks väljaminekuteks. Ei ole vaja võtta eraldi autolaen või remondilaen – Bondora tagatiseta laen võimaldab sul saadud avanssi kasutada nii nagu vaja.

See tähendab ka seda, et lisaks laenule ei lisandu muid kohustusi ega paberimajandust, millega tuleks veel tegeleda. Näiteks autoliisingu puhul peaksid tegema esmalt sissemakse, leidma sobiva kaskokindlustuse ja sellega seotud kulusi igakuiselt tasuma, ning auto omanik on ikkagi pank senikaua, kuni võetud laenusumma saab tagasi tasutud. Autolaenuga seda mure ei ole – kindlustus on vabatahtlik, sissemakset teha ei ole vaja ning auto ainuomanik oled sina ise.

Kiirlaenu Bondora ei paku, kuid arvestades, et raha kantakse sinu kontole 1-3 tööpäeva jooksul peale lepingu sõlmimist, siis on Bondora väikelaen võimalik alternatiiv. Ikka selleks, et kiiremad unistused saaksid täidetud ning olulised tegemised tehtud. Lisaks on võimalik laenusumma suurem – kui muidu pakutakse kiirlaenu summas 50 kuni 1000 eurot, siis on võimalik Bondora laenu võtta kuni 10 000 eurot. Lisaks on ka Bondora intressimäär, krediidi kulukuse määr ja maksetingimused palju mõistlikumad

Bondoras on sul võimalik ka olemasolevad laenud refinantseerida. See võimaldab sul siduda mitu erinevat laenu üheks, hajutada laenukohustusi pikemale perioodile ja hoida kokku intressidelt ning krediidi kulukuse määra kuludelt. Refinantseerimine on mõtekas siis, kui Bondora poolt pakutavad tingimused on sinu olemasoleva laenu omast paremad.  Seetõttu ole tark ning tee oma rahaasjade osas väike eeltöö ning põhjalik töö ka võrdlemisel.

Lisateenusena pakuvad nad B Secure’i nimelist lahendust, mis võimaldab laenutingimusi paindlikumaks muuta. See annab võimaluse võtta laenu põhiosale maksepuhkust, pikendada või lühendada laenupikkust ja valida endale sobiv maksepäev. B Secure’i kuutasu on 10 € sõltumata sellest, mitu aktiivset laenu sul on. Sinu ülesandeks on hoolitseda selle eest, et laenu igakuine makse oleks kokkulepitud kuupäevaks Bondora kontole laekunud. Selleks saadab sulle Bondora tiim ka e-posti meeldetuletuse, et sul oleks kergem oma rahaasjadel järge pidada. Kui mingil põhjusel sulle makse tegemise kuupäev ei sobi, on võimalik ka seda vastavalt vajadusele muuta.

Kui soovid laenu võtmise asemel hoopis investeerida, on ka see Bondoras võimalik. Nad pakuvad lihtsat automatiseeritud investeerimist, kusjuures alustada võid ka vaid 1 € sissemaksega. Nii oled justkui ise pank ning aitad teistel inimestel oma rahaasjadele lahendusi leida samal ajal ise selle pealt teenides. Investeerimine ise on lihtne – selleks tuleb vaid konto registreerida, kinnitada oma pangakonto ja valida sobiv portfollipakett. Lihtne viis alustada oma teed finantsvabaduse poole. 

Millised on laenutingimused?

Bondora pakub tagatiseta laenu summas 500 – 10 000 €. Tagasimakseperioodi saad ise valida alates 3 kuust kuni 5 aastani. Krediidi kulukuse määr 20,06% kuni 56,03%. Intressimäär on alates 12,18 % aastas, kusjuures Bondora süsteem kalkuleerib iga laenaja andmete ja krediidiajaloo põhjal parima võimaliku intressimäära.  Alati võid nõu pidada ka klienditoega.

Millised on eeldused Bondora laenu saamiseks?

Laenu saamiseks on neil väga standardsed tingimused. Bondorast krediidi saamine eeldab, et sa oled vähemalt 18-aastane, sul on pangakonto Eestis ja sellele laekub regulaarne ametlik sissetulek, sul puuduvad maksehäired ja ei ole hasartmängudega probleeme.  

Kindlasti tasub mõelda ka samm ette ning enda poolt eelnevalt veenduda, et isegi kui peaksid üks hetk kaotama töö, et laenu tagasimaksmine ei muutuks üleliigseks kohustuseks.

Sul jäi kunagi maksmata üks telefoniarve ning oled seetõttu Maksehäireregistris? Pea meeles, et isegi kui sinu maksetega seotud raskustest on möödunud aastaid, jääb sinu nimi Maksehäireregistrisse mitmeks aastaks kirja. Eanamasti jääb see eraisikutele nähtavale 3 aastaks, pankadele 5 aastaks ning ettevõtetele isegi 7 aastaks. Isegi siis, kui tegu on tühiste arvete või kiirlaenuga, mille tagastamine võttis natuke rohkem aega. Sellegipoolest vaatavad pangad selle peale viltu ning laenu sulle ei väljasta isegi siis, kui sa oled kindel, et enam midagi sellist juhtuda ei saa. Samas eraldi laenuandja poole pöördudes on see teatud tingimustel siiski võimalik.

Pea meeles, et laenu mitteandmine ei ole selleks, et sind kuidagi moodi kiustada. See pigem aitab sul kaitsta ennast, et sa ei võtaks endale õlule rohkem kohustusi kui kanda jaksab ning oleks laenamisel vastutustundlikum. Bondora ei taha lubada: kiirlaen 5 minutiga. 

See ei tähenda, et Bondora kindlasti kellelegi laenu ei annaks. Kui sul on stabiilne töökoht ning sa ei ole võtnud juurde uusi laene, võid aja möödudes esitada Bondorasse taotluse ka siis, kui eelnev taotlus oli negatiivne.

Vahest läheb rahaliselt nii hästi, et on võimalus on senised kohustused isegi varem tagasi tasuda. Bondoras on sul võimalik igal ajal laenusumma täielikult või osaliselt tagastada. Kui otsustad laenu ennetähtaegselt tagasi maksta, pead selleks tasuma põhiosa jäägi, tagasimaksmise kuupäevani kogunenud intressi ning võimalikud maksmata arved. Ennetähtaegse tagastamisega lisatasu ei kaasne. 

Kuidas toimub taotlemine?

Bondora eeliseks on lihtne laenu taotlemine interneti teel. Laenutaotluse täitmine võtab aega kõigest 5 kuni 10 minutit ning selle esitamiseks vajad vaid arvuti või nutitelefoni abi. Pärast taotluse esitamist jõuab laenupakkumine sinuni 1 minutiga ja seda ööpäevaringselt. Kui oled sobiva pakkumise välja valinud ja laenutingimustega nõus, laekub soovitud laenusumma sinu kontole 1-3 tööpäevaga. 

Laenu taotlemise protsess näeb Bondoras välja selline: 

1. Registreeru ja täida laenutaotlus. Esita oma andmed personaalse laenupakkumise saamiseks. Tasuta laenutaotluse esitamine on lihtne, toimub täielikult interneti teel ning võtab kõigest 5 minutit. Laenud ilma konto väljavõtteta Bondoras läbi ei lähe. Pangakonto väljavõtte lisamisega saavad nad hinnata sinu maksevõimet ning võimalusel teha madalama intressimäära ja väiksema kuumaksega lõpliku laenupakkumise 

2. Vali sobiv laenupakkumine. Vali enda võimalustele ja vajadustele vastav laenusumma ning tagasimakse periood.  

3. Tuvasta ennast ja allkirjasta leping. Ühekordne isiku tuvastamine on vajalik esimese laenu saamisel. Raha kantakse sinu pangakontole üle automaatselt pärast laenulepingu allkirjastamist. 

Peale registreerimist on sul olemas ka Bondora konto, kus saad alati oma laenuga seotud rahaasjadel silma peal hoida. Selleks logi sisse kas oma e-posti ja salasõnaga või kasuta selleks oma Google või Facebooki kontot.

Miks valida laenud Bondorast?

Bondora on üsna klassikaline väikelaenu pakkuja. Tingimused on lihtsad, tagatist vaja ei ole ning laenu taotlemise protsess on sujuv. Bondora puhul on teistest eristuv see, et nad vastavad sinu laenutaotlusele mitme pakkumisega, mille hulgast saad valida endale sobivaima. 

Kokkuvõttes on Bondora igati mitmekülgne valik kui on huvi lisaks laenuvõtmisele tegeleda ka ise investeerimisega. Isegi, kui sind huvitab vaid laenupakkumine, siis Bondora pakub selleks üsnagi soodsaid tingimusi. Kui sul on täpsemaid küsimusi seoses Bondora teenustega, soovitame lugeda nende kodulehel olevat korduma kippuvate küsimuste lehte. Kui sa sealt enda küsimusele vastust ei leidnud, võid võtta nendega ühendust telefoni või meili teel või külastada Bondora AS kontorit (aadress A. H. Tammsaare tee 47, Tallinn, 11316).