Ferratum

ferratum

Ferratum Bank alustas oma tegevust Eestis 2006. aasta augustis, olles siin esimene kiirlaenude väljastaja. Hetkel pakub Ferratum Bank oma teenuseid 25 riigis ja neil on rohkem kui 2 miljonit klienti. 

Nende eesmärgiks on uuendada pangandust. Nad keskenduvad innovatsioonile, kasutajamugavusele ja läbipaistvusele. Nende missiooniks on pakkuda kiiremaid ning kasutajasõbralikumaid laene ning finantsteenuseid internetis, pakkudes samal ajal personaliseeritud klienditeenindust. 

Ferratum, mille peakontor asub Helsingis, asutati 2005. aasta mais ja on jõudnud oma tegevustega kogu Euroopasse, Põhja-Ameerikasse, Lõuna-Ameerikasse, Aafrikasse, Aasiasse ja Austraaliasse. Ferratum Group on noteeritud Frankfurdi börsil sümboli „FRU“ all.

Ferratum Bank p.l.c. on osa Ferratum Group’ist.

Mis teenuseid Ferratum Bank pakub? 

Sul on tekkinud ootamatuid väljaminekuid, kodu vajab renoveerimist, soovid rohkem maailma näha või lihtsalt lisatuge igapäevaste kulutuste tegemisel? Ferratumi leivanumber on laenulimiidi pakkumine. See on tagatiseta laen, mis katab kõik sinu võimalikud vajadused, sealhulgas autolaenu,  remondilaenu või muu väikelaenu.  

Kui nad varasemalt pakkusid eraldi ka kiirlaenu, siis tänaseks on nad selle kõrge intressi tõttu menüüst maha võtnud. Kiirlaenu asemel pakuvad ka laenulimiiti, mis on soodsam, suurema maksimaalse laenusummaga ning väga paindliku tagasimakse graafikuga. Laenulimiidi eeliseks on ka see, et kasutamata ja tagasi makstud krediidi piires saab alati täiendavalt laenu võtta. See toimib kui Kui sinu jaoks on Ferratumi tingimused olemasoleva laenu omadest paremad, siis on sul võimalik see refinantseerida Ferratumi laenuga.  

Millised on Ferratumi laenutingimused? 

Kui palju laenu on võimalik saada?

Laenulimiit on Ferratumi poolt pakutav paindlik ja mugav laenuteenus. Laenulimiidi määrab Ferratum sulle vastavalt sinu maksevõimele. Kusjuures, määratud limiidi piires on sul alati võimalik laenu võtta. Näiteks, kui sinu laenulimiidiks on 800 €, siis võid võtta täna laenu 550 € ja vajadusel nädala pärast veel 250 €. Laenulimiidi maksimaalne summa on 4000 €.  Võimalik laenuperiood on alates 1 kuu kuni 5 aastat. Lisaks on võimalik saada raha Ferratumist pangakontole või sularahas kätte.

Intress

Kasutatud laenulimiidi võib tagasi maksta korraga või osamaksetena 30 päevase intervalliga. Osamakse suurus on minimaalselt 5% kasutatud laenulimiidi summast koos arvestatud intressidega, kuid mitte vähem kui 10 €. Laenulimiidi päevaintress on 0,1340 % laenujäägilt.  

Hetkel pakub Ferratum kõigile uutele klientidele laenulimiiti 30 päevaks 0 € intressiga. See tähendab, et laenates täna 1000 € ning makstes laenusumma tagasi 30 päeva jooksul, on tagasimakstav kogusumma 1000 €. 

Krediidi kulukuse maksimaalne määr

Krediidi kulukuse maksimaalne määr on 55,99% aastas järgmistel näidistingimustel: laenulimiit 2000 €, krediidi tagasimaksmiseks ja krediidi kogukulu kandmiseks tehtavate maksete kogusumma 2490,71€ fikseeritud aastaintress 45.297%. Lepingutasu on 0 eurot. Määr on arvestatud eeldusel, et laenulimiit võetakse kasutusele koheselt ja täies mahus ning makstakse tagasi 12 võrdse tagasimaksena võrdsete ajavahemike järel alates kuu aja möödumisest laenulimiidi kasutusse võtmisest.

Esimene väljamakse tasuta, tasu rakendub alates teisest ülekandest Laenulimiidi kontolt oma arveldusarvele, 3% väljavõetavast summast. Laenulimiidi tagasimaksmise periood sõltub võetava laenu summast, kliendi poolt tehtavate väljamaksete ning tagasimaksete summadest.

Miks valida Ferratum?

Ferratum pakub mitmeid soodsaid tingimusi – näiteks konto avamisel esimese väljamakse puhul on 30 päevaks intress 0%. Lisaks on lepingutasu on 0 € ja esimene väljamakse samuti 0 €. Pealegi puudub igakuine konto hooldustasu, mis on eriti mugav ja ka soodne.

Enne iga lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt laenuandja tingimustega ning vajadusel konsulteeri asjatundjaga. Pea meeles, et laenata tuleb vastutustundlikult ning mõtle alati ka tuleviku peale, et kas tingimused on sinu jaoks soodsad ka siis, kui peaksid kaotama töö või kui peaks juhtuma midagi muud ootamatut. Isegi kui selline olukord peaks tekkima, saad küsida Ferratumilt maksepuhkust juhul sul ei ole Ferratumi ees võlgnevusi ning eelnevad arved on tasutud tähtaegselt.

Millised on eeldused Ferratumist laenu saamiseks? 

Ferratum hoiab eeldused laenu saamiseks väga lihtsad. Piisab sellest, kui sa oled Eesti kodakonsusega, oled vähemalt 19-aastat vana (kuid mitte vanem kui 70) ja maksehäirete registrites ei ole sul kehtivaid maksehäireid. Pangakonto, millele Ferratum väljamakse teeb ja millelt hiljem tagasimaksed laekuvad, peab olema sinu nimel. Muid piiranguid laenu taotlemiseks ei ole.  

Ferratum annab ilma tagatiseta laenu. Küll aga ei saa nad garanteerida laenu andmist ilma konto väljavõtteta, kuna nad peavad kinni vastutustundliku laenamise põhimõtetest. Iga nende laenuotsuse taga on põhjalik analüüs ning selleks võivad nad küsida ka konto väljavõtet. 

Kuidas toimub laenu taotlemine? 

Laenu taotlemiseks täida Ferratumi kodulehel taotlus, kus valid endale vajamineva summa. Seejärel identifitseeri ennast ID-kaardi või Mobiil-IDga veebilehel. Kuhugi esindusse minemine ei ole vajalik. Kui laenuotsus on positiivne, siis laekub raha juba mõne minuti jooksul.  

Kas on võimalik laenu ennetähtaegselt tagastada? 

Ferratum saadab arve 14 päeva enne maksepäeva ning arvel on näidatud minimaalne osamakse, mille peab kindlasti tasuma. Nad ise soovitavad võimalusel tasuda rohkem, kui arvel näidatud miinimumsumma. Sellisel juhul maksad kokkuvõttes vähem intressi ning laenulimiidi kontol on rohkem vaba limiiti, mida ootamatute olukordade puhul edaspidi kasutada. 

Kokkuvõtteks

Kui sul on vaja ootamatuteks väljaminekuteks, kodu renoveerimiseks, reisimisega seotud kulutuste katmiseks või muu jaoks vaja kiirelt lisaraha, siis on Ferratumi laenulimiit paindlik ja mugav variant. Hea on ka oma krediidil Ferratumis silma peal hoida. Nende iseteenindusest saad kiire ja mugava ülevaate, kui palju on sul hetkel limiiti kasutusel, kui palju on vaba raha, millal on arve maksmise tähtaeg ning samuti saab seal arvet vaadata ning vajadusel kontaktandmeid muuta. 

Sul on veel küsimusi?

Kui sul on laenuandja jaoks veel küsimusi, siis võta ühendust Ferratum klienditeenindusega telefonil 6652420. Klienditugi töötab E-R: 9.00-19.00 L-P: 10.00-18.00. Ferratum Bank p.l.c. peakontor asub ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, GZR 1027, Maltal. Ferratum koduleht on https://www.ferratum.ee/, kus leiad ka nende poolt koostatud abikeskuse, kus leiad vastused sageli küsitud küsimustele.