laen24 logo
Inbank
inbank

Inbank AS on noor ja uuenduslik Eesti juurtega pank, mis pakub tarbijafinantseerimise ja hoiustamise võimalusi. Inbank kasvas välja 2011. aastal endiste pangajuhtide Priit Põldoja ja Jan Andresoo asutatud finantstehnoloogiaettevõttest Cofi, mis tõi turule innovaatilise järelmaksulahenduse. Pärast pangalitsentsi saamist 2015. aastal jätkasid nad tegevust Inbanki nime all. Tänaseks on neil ligi 690 000 aktiivset kliendilepingut neljas riigis – Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas. Alates 2016 aastast on Inbanki võlakirjad noteeritud Nasdaq Balti börsil. 

Inbank

Inbank AS missiooniks aidata oma partneritel müüa rohkem, lihtsustada ostuprotsesse ning muuta klientide jaoks rahaasjad mugavamalt kättesaadavamaks. Oma eelisena toovad nad välja selle, et pakuvad teistest pankadest parima intressiga hoiuseid, väikelaene ja autofinantseerimist. Lisaks otsib Inbank pidevalt uusi võimalusi, et aidata oma missiooni täitmisele kaasa.

Mis teenuseid (laene) Inbank pakub?

Laenudest pakub Inbank remondilaenu remondi tegemiseks ja sisustuse soetamiseks. Remondilaenu intress on alates 7,9% aastas ning võimalik laenusumma on 3000 kuni 20 000 eurot. Lisavõimalusena pakub Inbank esimesed kolm osamakset 0 € eest. Sobiva perioodi vali ise 6 kuni 72 kuu vahel.

Remondilaenu puhul on lisaks vaja tasuda lepingutasu 1,5% laenusummast, mis on minimaalselt 50 eurot. Lisaks sellele arvestatakse igakuise makse sisse ka lepingu haldustasu, mis on vähemalt 50 eurot.

Olenevalt ostetava sõiduki hinnast autolaenu või autoliisingut. Autolaen on lihtsaim viis omale sobiva sõiduki ostmiseks. Inbank pakub selleks tagatiseta pangalaenu, mille abiga saad katta kuni 15 000 euro ulatuses auto, mootorratta, ATV või hoopiski veesõiduki ostmisega seotud kulusid. Kui eelistad aga liisingut, siis Inbank pakub ka selleks soodsate tingimustega valikut. Näiteks on autoliisingu intress alates 5.9% aastas. Lisaks on tavapärase autoliisinguga võrreldes kaskokindlustus vabatahtlik.

Autolaenu tingimused on järgnevad. Lepingutasu on 2% laenusummast, mis on vähemalt 95 eurot. Autoliisingu puhul on aga lepingutasu 1.5% laenusummast, kusjuures vähemalt 190 eurot. Mõlemal juhul lisanud igakuisele maksele veel igakuine lepingu halduse tasu, mis on 2,5 eurot kuus.

Muude väljaminekute katmiseks pakub Inbank väikelaenu. Laenu kasutamise otstarbe valid ise – olgu selleks siis oma ettevõtte alustamine, oma unistuse elluviimine või mõni muu. Kiirlaenu nad ei paku, kuid arvestades, et raha kantakse sinu kontole ühe tööpäeva jooksul peale lepingu sõlmimist, siis on Inbanki väikelaen tugev konkurent.   

Väikelaenu on võimalik taodelda summas 300 kuni 15 000 eurot perioodiga 6 kuni 72 kuud. Lepingutasu on 2% laenusummast, mis on kusjuures vähemalt 35 eurot. Lisaks tuleb lisaks maksta igakuiselt lepingu haldustasu summas 2,5 eurot kuus, mis on juba kuumakse sisse arvestatud.

Sul vajab auto ootamatult remonti, pead külastama hambaarsti või su arvuti lakkas töötamast? Selleks puhuks sobib ideaalselt just see laen. Väikelaenust veel väiksem on minilaen – seda laenu pakutakse summas 500 kuni 2000 eurot. Minilaenu intress on vaid 1,5% kuus arvestatuna laenujäägilt ning tagasimakse perioodiks on 6 kuni 36 kuud. Lisaks lisandub veel lepingu haldustasu 5,9 eurot kuus.

Lisaks pakub Inbank hoiuseid, mis eristuvad turu keskmisest oma oluliselt kõrgema hoiuseintressi poolest. Hetkel on nende tähtajalise hoiuse intress kuni 2% aastas. Kui sul on tekkinud sääste, mida sa kuhugi paigutada ei oska, siis tasub need paigutada just hoiustesse ja hakata oma säästude pealt hoopiski teenima.

Hiljuti tulid nad turule uue teenusega Indivy, mis on Inbank kaubamärk ja mis võimaldab teatud kauplustes ostu eest tasuda mitmes osas ja seda ilma krediidita. Näiteks ostes midagi see kuu, saad selle eest maksta alles järgmine kuu. Lisaks on Indivy lisatasudeta – ei mingit intressi, sissemakset ega lepingutasu. Nii ei pea sa raha kogumise pärast muretsema ning saad osta endale sobivad asjad juba siis, kui neid parasjagu vajad. Selle kasutamine on lihtne – kassasse minemisel vali maksemeetodiks Indivy, sisesta oma andmed ja tuvasta ennast, kinnita tellimus ja tehtud!

Igapäevase maksevahendina pakub Inbank Inpay maksekaarti, millega kogud igalt ostult boonust. Jah, sa kuulsid õigesti – kulutusi tehes saad hoopiski igakuiselt oma kulutused teenima panna. Inpayga teenid oma lemmikpoodides igalt ostult 2% tagasi. Lisaks sellele saad osa ka mitmesugustest põnevatest pakkumistest – nii suureneb sinu raha tagasi saamise võimalus veelgi. Lisaks kehtib igale ostule ostukindlustus – see tähendab, et kui mingil põhjusel peaks ostetud esemega midagi juhtuma (see hävineb, läheb katki vms), hüvitab Inpay selle.

Reisijatele on eriti mugav lahendus Inpay Platinum. Kaardiga tuleb kaasa nii meditsiiniabi-, õnnetusjuhtumi-, reisitõrke-, pagasi-, vastutus-, rendiauto ja COVID19 kindlustus ning lisaks veel talvespordi lisakaitse. Samtui laieneb see kõigile sinuga koos reisivatele pereliikmetele.

Ise valid, kas soovid kasutada Inpay teenust deebet- või krediitkaardina. Kui validki krediitkaardi, saad seda kasutada kuni 45 päeva intressivabalt. Raha saad ostude pealt tagasi ikkagi. 

Inbank AS Standard krediitkaardi krediidi kulukuse määr on 26,71% aastas järgmistel näidistingimustel: limiit 1000 EUR, fikseeritud intressimäär 18.00%, kaardi avamise tasu 0 EUR, kuutasu 2.50 EUR, intressivaba periood 35 päeva, krediidi kogusumma ja tagasimaksete summa 1123.82 EUR eeldusel, et limiit võetakse kasutusele koheselt, täielikult ja tagastatakse aasta jooksul igakuiste võrdsete osamaksetena. Enne lepingu sõlmimist tutvu lähemalt laenuandja tingimustega ja vajadusel konsulteeri spetsialistiga.

Millised on Inbanki laenutingimused?

Olenevalt väikelaenu eesmärgist on Inbankist võimalik laenata kuni 15 000 €, autoliisingu puhul on summa 15 000 – 25 000 €. Kõigi laenude puhul on maksimaalne laenuperiood 72 kuud ja intress algab 8,9 %-st, välja arvatud autoliising, mille intress jääb vahemikku 5,9-9,9 %. Kõik Inbanki poolt pakutavad laenud on ilma tagatiseta laenud.  

Lepingutasu on väike-, remondi- ja autolaenul 2% laenusummast, autoliisingu puhul 1,5%. Haldustasu on kõikide laenude puhul 2,5€ kuus ja see sisaldub juba kuumakses. 

Täpsemaid tingimusi iga laenu kohta saad vaadata Inbanki kodulehelt.  

Millised on eeldused laenu saamiseks?

Inbankist laenu saamiseks pead sa olema vähemalt 21-aastane Eesti kodanik või omama elamisluba. Eelduseks on ka see, et sa täidad oma rahalisi kohustusi korrektselt. Väike- ja autolaenu saamiseks peab sinu igakuine netosissetulek on vähemalt 280 €, remondilaenu saamiseks 500 € ja autoliisingu puhul 600 €.  

Enamasti saab Inbankist taotleda laenu ilma konto väljavõtteta. Viimase 6 kuu konto väljavõtte esitamine on vajalik näiteks siis, kui sinu pensionifondi laekumistest puudub piisav ülevaade. 

Kuidas toimub laenu taotlemine?

Inbanki üheks eesmärgiks on nutikate digilahenduste abil oma toodete viimine just sinna, kus klient neid vajab. Laenu taotlemise protsessi on nad tänu sellele teinud väga lihtsaks ja igakuise makse saab nende laenukalkulaatori abil mugavalt välja arvutada. Laenuleping on võimalik sõlmida interneti teel ja vastuse taotlusele saad enamasti kohe. 

Laenu taotlemise protsess näeb Inbankis välja selline: 

  1. Täida laenutaotlus Inbanki kodulehel. Leia laenukalkulaatori abil endale sobiv laenusumma ja periood ning täida laenutaotlus. Vastuse saad kohe ja see ei kohusta sind veel lepingut sõlmima. 
  2. Sõlmi leping. Laenulepingu saad allkirjastada ID-kaardi või mobiil-ID abil. Väikelaenu lepingut on võimalik sõlmida ka Inbanki kontoris. 
  3. Tuvasta oma isik. Lepingu jõustumiseks tuvasta isikusamasus kas veebikaamera abil või Omniva ja Inbanki kontorites. 
  4. Raha kantakse sinu kontole ühe tööpäeva jooksul peale lepingu sõlmimist.  

Kas on võimalik laenu ennetähtaegselt tagastada?

Jah, kõik laenud saad igal ajal osaliselt või täielikult ennetähtaegselt tagastada, kusjuures ei tule tasuda laenu kasutamata jätmise aja eest intresse ega muid tasusid. Laenu ennetähtaegseks tagastamiseks tuleb Inbanki klienditeenindusele esitada kirjalik sooviavaldus, märkides tagastatava summa ja kuupäeva. Seejärel edastavad nad lõpliku summa, mis sul tasuda on jäänud.  

Laenulepingu ennetähtaegse lõpetamise tasu on 0,5 % tagastatavalt summalt, kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud vähem kui üks aasta ja 1 % tagastatavalt summalt, juhul kui tagastamise hetkel on lepingu lõppemiseni jäänud rohkem kui üks aasta. 

Enne lepingu sõlmimist

Enne laenuotsust tehes mõtle eelnevalt, kas laen on sinu vajadusi ja rahalist olukorda arvestades just parim valik. Kuna laenu pead hakkama igakuiselt tagasi maksma, millele kaasnevad ka intressid ja muud väikesed lisakulud, võiksid mõelda ka tuleviku peale. Mis saab siis kui ühel hetkel kaotad töö? Jah, maksepuhkus on valik, kuid siiski tasub selle üle mõelda. Kui peakski tekkima hetk, kus sa laenu ei suuda tagasi maksta, võib makseraskus tekitada edaspidi laenutoodete kasutamises raskusi.

Enne lepingu sõlmimist tutvu hoolikalt lepingu tingimustega ja kui midagi on segast, küsi pangalt kindlasti täpsusutust. Kindlasti tasub ka erinevaid laenuteenuseid ja nende tingimusi omavahel võrrelda ning vajadusel pidada nõu spetsialistiga. Kui oledki juba laenulepingu sõlminud ning juhtub midagi ootamatut või soovid laenutingimustes hiljem teha täpsemalt läbirääkimisi, võta julgelt ühendust panga klientiteenindusega.

Miks valida Inbank?

Inbank on üks uudsemaid panku, mille lai teenuste valik võib olla suurte universaalpankadega võrreldes väiksem, kuid samas annab oma nišile keskendumine neile eelise tehniliste lahenduste ja klienditeeninduse osas. Laenu taotlemise protsess on tehtud väga lihtsaks ning mugavaks ja raha saab kätte päeva jooksul.

Kui sul on veel täpsustavaid küsimusi laenuandja tingimuste, lepingu või millegi muu kohta, siis tutvu Inbank kodulehel oleva kodulehega, võta ühendust klienditeenindusega telefonil +372 640 8080 või külasta kontorit aadressil Niine 11, 10414, Tallinn.