laen24 logo

Mida kujutab endast renoveerimislaen?

Renoveerimine on põnev projekt, mis mitte ainult ei värskenda teie eluruumi, vaid võib suurendada ka kinnisvara väärtust. Kuna renoveerimine on tihtipeale suur väljaminek, siis õnneks saab sellega abiks olla renoveerimislaen. Vaatame lähemalt mis need on, kellele need on mõeldud, kuidas neid taotleda ning millised on nende eelised ja puudused. 

Mis on renoveerimislaen?

Renoveerimislaen on spetsiifiline finantstoode, mis on loodud selleks, et aidata inimestel katta erinevaid kodu- või äripindade renoveerimisega seotud kulusid. See erineb tavalisest tarbimislaenust mitmel viisil. Esiteks on renoveerimislaenu intressimäärad ja tingimused tihtipeale kohandatud nii, et need sobiksid renoveerimisprojekti eripäradega. Teiseks võib renoveerimislaen olla kas tagatisega või tagatiseta, sõltuvalt laenuandja nõuetest ja laenu suurusest. Kõige olulisem on see, et renoveerimislaen võimaldab teil keskenduda oma projekti teostamisele ilma, et peaksite muretsema rahastamise pärast.

Kes saavad taotleda renoveerimislaenu?

Renoveerimislaenu taotlemise kriteeriumid võivad erineda sõltuvalt laenuandjast, kuid mõned üldised nõuded kehtivad enamasti kõigile. Tavaliselt peab taotleja olema vähemalt 18-aastane ja tal peab olema stabiilne sissetulek, mis tõendab võimet laenu tagasi maksta. Mõned laenuandjad võivad nõuda ka tagatist, eriti kui laenusumma on suur. Dokumentatsioon, mida võidakse nõuda, hõlmab tavaliselt isikut tõendavaid dokumente, sissetuleku tõendeid ja renoveerimisprojekti plaane või hinnapakkumisi.

Kuidas leida omale sobiv renoveerimislaen?

Leidmaks endale sobivaim renoveerimislaen, tuleks läbi viia põhjalik uurimustöö. Siin on mõned näpunäited, kuidas leida endale sobiv laen:

 1. Võrrelge erinevaid laenuandjaid: kasutage interneti otsingumootoreid, konsulteerige finantsnõustajatega või küsige soovitusi sõpradelt ja perelt.

 2. Uurige intressimäärasid: võrrelge erinevate laenuandjate intressimäärasid ja lisakulusid, et leida endale soodsaim variant.

 3. Lugege arvustusi: klientide tagasiside võib anda väärtuslikku teavet laenuandja usaldusväärsuse kohta.

 4. Küsige nõu eksperdilt: kui teil on keeruline otsustada, milline laen sobib teile kõige paremini, võib professionaalne finantsnõustaja pakkuda asjatundlikku nõu.

 5. Mõelge tagatisele: kas olete valmis pakkuma tagatist või eelistate tagatiseta laenu? See võib mõjutada teie laenutingimusi ja intressimäära.

 6. Kontrollige tingimusi: olge tähelepanelik lepingus esitatud tingimuste suhtes, sealhulgas võimalike trahvide ja lisakulude osas.

Tuntumad renoveerimislaenu pakkujad Eestis

Eestis on mitmeid laenuandjaid, kes pakuvad renoveerimislaene, et aidata inimestel oma kodu renoveerimiseks vajalikke ressursse hankida. Allpool on välja toodud mõned tuntumad renoveerimislaenu pakkujad:

 1. Coop Pank: Coop Pank on tuntud oma laenutoodete poolest, sealhulgas renoveerimislaenude pakkumise poolest. Coop Panga renoveerimislaenud võivad olla kasulikud klientidele, kes soovivad teha kodu mugavamaks paigaks, kus elada.

 2. TF Bank: TF Bank on üks renoveerimislaenude pakkujaid Eestis. TF Banki renoveerimislaenud võivad olla kasulikud neile, kes vajavad finantsilist tuge kodu parandamiseks.

 3. Ferratum: Ferratum on veel üks laenuandja, mis pakub erinevaid laenutooteid, sealhulgas renoveerimislaene. Ferratumi renoveerimislaenud võivad aidata klientidel teha oma kodu unistuste koduks.

Need on vaid mõned renoveerimislaenude pakkujad Eestis, kuid enne laenu taotlemist on soovitatav uurida erinevaid laenuandjaid, võrrelda intressimäärasid ja tingimusi ning valida see, mis vastab teie vajadustele ja eelarvele kõige paremini. Samuti on alati soovitatav konsulteerida finantsnõustajaga, et tagada, et teie laenuprotsess sujuks probleemideta ja vastaks teie finantsolukorrale.

Kuidas taotleda renoveerimislaenu?

Taotlusprotsess renoveerimislaenu saamiseks võib olla lihtne või keerukas sõltuvalt laenuandjast ja teie individuaalsetest vajadustest. Siiski on mõned üldised sammud, mida tuleks järgida:

 1. Valmistage dokumendid ette: koguge kõik vajalikud dokumendid, sealhulgas isikut tõendavad dokumendid, sissetuleku tõendid ja renoveerimisprojekti hinnapakkumised.

 2. Uurige laenuandjaid: leidke sobiv laenuandja, uurides erinevaid intressimäärasid, tingimusi ja lisatasusid.

 3. Esitage taotlus: täitke laenu taotlusvorm laenuandja veebisaidil või kontoris. 

 4. Oodake heakskiitu: pärast taotluse esitamist võtab laenuandja aega tausta ja krediidivõime hindamiseks.

 5. Allkirjastage leping: kui taotlus on heaks kiidetud, allkirjastage laenuleping ja tutvuge kõigi tingimustega.

 6. Saage laenusumma: pärast lepingu allkirjastamist laekub laenusumma teie pangakontole või makstakse otse teenusepakkujatele, olenevalt lepingu tingimustest.

Mis otstarbel renoveerimislaenu kasutada?

Renoveerimislaen pakub mitmeid kasutusvõimalusi, mis ulatuvad kosmeetilistest muudatustest kuni suurte ümberehitusteni. Näiteks võite kasutada renoveerimislaenu selliste projektide jaoks nagu köögi või vannitoa uuendamine, katuse remont, uue põranda paigaldamine või isegi kogu maja laiendamine. Samuti võib renoveerimislaenu kasutada soetades kinnisvara, mis vajab suuremahulist remonti enne selle kasutuselevõttu. Oluline on mõista, et laenu kasutamise eesmärk võib mõjutada laenutingimusi, nii et olge konkreetsed oma plaanide suhtes juba taotlusprotsessi alguses.

Renoveerimislaen tagatisega või tagatiseta

Renoveerimislaenud võivad olla kas tagatisega või tagatiseta, ja mõlemal variandil on oma eelised ja puudused.

Tagatisega laenud on tavaliselt seotud madalamate intressimääradega, kuna laenuandja risk on väiksem. See nõuab tagatise, tavaliselt  kinnisvara, olemasolu.

Tagatiseta laenud ei nõua tagatist, kuid võivad omada kõrgemaid intressimäärasid ja rangemaid krediidinõudeid. Valik tagatisega või tagatiseta laenu vahel sõltub teie finantsolukorrast, vara olemasolust ja isiklikest eelistustest.

Intressimäärad ja maksetingimused

Intressimäärad ja maksetingimused varieeruvad suuresti sõltuvalt laenuandjast ja teie krediidiprofiilist. Intressimäärad võivad olla fikseeritud või muutuvad, ja need võivad varieeruda ühekohaliste protsentideni kuni isegi kahekohaliste protsentideni. Samuti on oluline mõista maksegraafikut. Mõned laenuandjad pakuvad paindlikke maksetingimusi, mis võimaldavad teil valida maksete sageduse ja suuruse. Veenduge, et olete tutvunud kõigi võimalike lisakulude ja trahvidega, mis võivad kaasneda hilinenud maksete või laenu ennetähtaegse tagastamisega.

Kokkuvõte

Renoveerimislaen on spetsiifiline finantsinstrument, mis on loodud erinevate renoveerimisprojektide rahastamiseks. Oluline on mõista, et laenu saamise kriteeriumid ja tingimused võivad varieeruda olenevalt sellest, kes laenu võtab. Laenu taotlemise protsess nõuab põhjalikku ettevalmistust ja dokumentatsiooni, sealhulgas isikut tõendavate dokumentide ja sissetuleku tõendite esitamist. On võimalik valida tagatisega või tagatiseta laenude vahel, mõlemal on oma plussid ja miinused. Intressimäärad ja maksetingimused on samuti varieeruvad ning sõltuvad paljudest teguritest, sealhulgas teie krediidivõimest ja valitud laenuandjast. Kokkuvõttes on renoveerimislaen väärtuslik vahend, mis võimaldab teostada erinevaid kodu- või äripindade parandusprojekte, kuid nõuab hoolikat planeerimist ja uurimustööd.