laen24 logo

SMS laen: kas ajalooline rudiment, millest on võimalik õppida?

sms laenud

Mis on SMS laen?

Eestis on ajapikku SMS laenud ja selle tingimused muutunud. Küll ei võimalik lihtsa SMSi teel enam SMS laenu võtta, kuid jällegi enam ei ole laenuandja kasuks nii kaalukalt lepingu sätted. SMS laenud, mille puhul krediidi kulukuse määr on fikseeritud intressimääraga Finantsinspektsiooni poolt, on SMS laenude võtmise muutnud turvalisemaks. SMS laenude puhul on võimalik saada väga mõistlik leping. SMS laenud on alati olnud populaarsed ning nüüd ajas muutunud ka usaldusväärsemaks – SMS laenu võtta on lihtsam ka neil, kes muidu panga silmis sobilikud ei ole. Väike kiirlaen saab olla sms laen, mis võib olla 100€ kuni 10 000 €.

Siiski, mis on SMS laenu eelised ja miks võtta laenu just sellisel viisil?

 • Tagatiseta laen.
 • Laen ilma palgatõendita.
 • Kiire ja mugav.
 • Intressi fikseeritud intressimääraga.
 • Üldiselt on lepingutasu 0 €
 • Enam ei pea kodunt lahkuma.
 • Laenu saamiseks piisab smart id või mobiil id olemasolust. Samuti on võimalik laenu võtta ID kaardiga.

Mis on SMS laenu puhul oluline jälgida?

SMS laenu intress on kõrgem. Kiirlaenu intress alates 30-40%.

Kindlasti jälgida krediidi kogukulu – kindlasti tasub arvutada välja krediidi kogukulu ja palju laen läheb maksma. Mis periood kulub antud laenusumma tagastamiseks ja milline on kogu laenusumma intress kokku koos teiste kiirlaenu kaasnevate kuludega.

Enam ei saa Eestis klient SMS laenu võtta nagu vanasti. Karmistatud seadus eeldab isiku tuvastamist ehk klient peab olema tuvastatav – pelgalt SMSi teel SMS laenu soetada ei saa.

Tagatiseta laen on kiire ja raha laekumine samuti. Seega võib sms laenu võtmine muutuda liiga kergekäeliseks. Küll aga tuleb meeles pidada, et iga sms laen on finantskohustus!

Mis on SMS laenu eelised ja tingimused?

Kiirlaenu valitakse enamjaolt siis, kui on tarvis kiirelt ja mugavalt lahendust äkilisele väljaminekule. Lepingutasu 0 aitab kiirlaenu kiirelt teostada. Erineva laenusumma puhul on ka erinevad tingimused. Kuni 1000€ laenamisel on tingimused erinevad kui laenusumma 10 000 € puhul.

Kiirlaenu intress on kõrgem, kui väike- või tagatisega laenu puhul. Seetõttu väljastatakse väiksemaid summasid. Samas krediidi kulukuse määr on suurem.

SMS laenu taotlemise lepingutasu 0 ja tagatiseta laen annavad eelised kiirlaenu kiirelt taodelda.

SMS laenu arvutamiseks on olemas kalkulaator – seal saab arvutada täpsed igakuised maksed ja maksete kogusumma.

Keskmiselt on kiirlaenu summad vahemikus alates 50 kuni 5000€. Erinevate teenusepakkujate puhul võivad need numbrid varieeruda, kuid tavaliselt on laenusumma võimalus kuni 10 000€ või 15 000€, olenevalt igakuisest sissetulekust ja teistest majanduslikest numbritest.

Kes saavad SMS laenu taodelda?

Kuna SMS laen on üsna sõbralike tingimustega ja ilma tagatiseta laen, siis saavad seda taodelda tavapärasest rohkemad inimesed.

Erinevatel puhkudel võivad laenu saamiseks vajalikud tingimused varieeriuda, kuid üldiselt on sms laenu taotlemine võimalik, kui:

 • Klient on vähemalt 18-aastane Eesti Vabariigi kodanik või Eesti Vabariigi elamisloaga;
 • On olemas igakuine püsiv sissetulek;
 • On olemas e post ja isiklik pangakonto;
 • Oled enne laenulepingu sõlmimist läbinud isikutuvastamise ja edastanud laenuandjale viimase 6-kuu pangakonto väljavõtted.

Kiirlaenu ei ole nii lihtne saada, kui Sul on:

 • Aktiivne maksehäire (fikseeritud Ametlikus Maksehäireregistris vms registris). Mõjuvaks põhjuseks võib osutuda ka hiljuti lõppenud maksehäire;
 • Ees juba suur hulk maksekohustusi;
 • Puudu kindel sissetulek;
 • Vanusest tingitud riskid, kus tagasimakse perioodi lõpp on pärast 75. eluaastat.

Kiirlaenu tingimused:

Neid tuleb alati eraldi uurida, kuna võivad olenevalt teenusepakkujast varieeruda. Igal ettevõttel on oma tingimused, mistõttu tasub alati endale parima sms laenu leidmiseks erinevaid pakkumisi uurida.

Kindlasti tasub jälgida võimalust makseid edasi lükata – eriti kui tegemist on suurema sms laenu summaga.

Kas on SMS laenu võimalus ka sularahas?

Mõnel puhul on see tõesti võimalik, kuid üldiselt kantakse siiski sms laenu summa Sinu isiklikule Eesti pangakontole.

Kui siiski otsustad sularahaga laenu kasuks, siis tuleb arvestada, et see ei ole nii kiire kui 15-minuti aega võtva SMS laenu puhul. Küll annab see anonüümsuse.

Sellisel viisil ei jää Sinu pangakontole ühtki märget ja sularahas võetud laen annab konfidentsiaalsuse.

See väldib ka olukorda, kus lähiajal suurema laenu taotlemise puhul vaataks pank Sinu kontol olevat kiirlaenu.

Mis on SMS laenu taotlemise kogusumma?

Alati tasub kiirlaenu leping eelnevalt läbi lugeda, millal tuleb lepingutasu tasuda ja millised on tagasimaksete tingimused. Sms laen on fiantskohustus ja oluline on olla kursis kogu laenusummaga.

Näidis:

Laenupakkuja Bondora tavapärase laenu näide:

2 125 € laenamisel 5 aastaks on kuumakse 52,41 €. Krediidi kulukuse määr on 21,39%. 5 aasta jooksul maksad kokku 3 269,48 €, mis hõlmab 594,68 € intressi fikseeritud intressimääraga 10,17%, ning 424,8 € haldustasu. 125 € suurune lepingutasu tuleb tasuda kohe pärast laenu väljamaksmist. Laenu maksete kogusumma läheb 5 aasta jooksul maksma 1 144,48 €.

Bondora pakub laene summas alates 500 kuni 10 000€ ning krediidi kulukuse määr on selle kiirlaenu puhul 31,85%. Laenuperiood on alates 3 kuud kuni 5 aastat ehk 60 kuud.

Näidis:

Laenupakkuja BB Finance OÜ tavapärase laenu näide:

1500 euro laenamisel 6 kuuks fikseeritud intressimääraga 24% aastas on krediidi kulukuse määr 27,25% aastas, lepingutasu 0 eurot, tagasimaksete summa 1606,74 eurot ning makstav kogusumma 1606,74 eurot, 6 tagasimakset. Maksimaalne krediidi kulukuse määr 60,2%.

Suurema SMS laenu korral:

Bigbank, nagu nimigi ütleb, pakub kõige suuremat kiirlaenu. Nimelt saab võtta laenu vahemikus 500-25 000€. Krediidi kulukuse määr on üsna madal – intress alates 21,16% ning laenu saab võtta 6 kuuks kuni 10 aastaks.

Mis on kiirlaenu saamiseks vajalikud sammud?

 1. Uuri erinevaid laenupakkumisi

Leia parim variant seoses

 1. Uuri konkreetse laenupakkuja täpsemaid tingimusi

Kas kõik tingimused sobivad sulle.

 1. Täida krediidikonto taotlus

Täida antud laenuandja kodulehel laenutaotlus – see on enamasti üsna lihtne ja kätkeb endas andmete sisestamist.

 1. Allkirjasta välja valitud laenuleping

Kui saad laenuandjalt positiivsee vastuse, siis allkirjasta leping ja ongi olemas aktiivne laenulimiit.

 1. Võta kasutusele raha, mis on sinu laenulimiidis

Kui vajad raha, siis tee päring laenupakkujale, et võtta laenulimiidist raha kasutusele. (Laenulimiit võib ka lihtsalt seista, ilmtingimata ei pea sealset raha kasutama.)

Mis on krediidikonto?

Krediidikonto on laenupakkuja juures olev konto, kus avatakse laenulimiit, mille summa sõltub Sinu sissetulekust.

Krediidikontot võid kasutada igal hetkel, kui tunned selleks soovi. Samuti võid kasutada vabalt valitud summat, mis ajahetkel seda soovid.

Intressi tuleb tasuda ainult krediidikontolt kasutatud raha pealt.

Kui soovid krediidikontolt võtta raha kasutusele, saad teha vastava kiire päringu kas SMSi või mobiilirakenduse kaudu. Krediidiandja kontrollib ainult võlgnevuste puudumist.

Kui maksevõimakus on endiselt sama, mis lepingu sõlmides, siis saad raha kohe kiirelt kätte.

Krediidikonto eelised:

 • Lihtne ja kiire ligipääs: piisab ühest taotlusest ja võimalusest raha kasutada just nii palju kui endal on soovi. Summa, mis ei ole kasutuses on ootel ja selle pealt intresse tasuda ei tule. Seega võib rahulikult hoida raha krediidikontol seismas. Lisaraha on vaid mõne hetke kaugusel olemas.
 • Laenuprotsess jõustub kiiremini: mõni laenupakkuja võib külla välja hõigata et kiirlaen SMS i vahendusel, kuid sellegipoolest tuleb läbida protsess, kus vaadatakse üle majanduslikud numbrid ja sissetulek. Krediidikonto taotlusega tegeletakse enamjaolt eelisjärjekorras, mis hõlbustab protsessi, kui on kiirelt tarvis konto pealt lisaraha kasutada.
 • Vabadus otsustamisel: Sinu valida on maksekuupäev ja periood ehk saad vältida tüüptingimusi. Nii on võimalik valida ja ajastada krediiditoode, mis sobib just Sinu rütmide ja vajadustega.
Krediidikonto puhul oluline tähele panna:
 • Laenu kogusumma: kuna intress on kõrge, siis ei ole see kõige soodsam laenu variant. Isegi soodsamad krediidikontod jäävad krediidi kulukuse määraga alates 40% kuni 50% vahele. Isegi kui puudub lepingutasu, on pikemas perspektiivis sellegipoolest tegemist kallima laenuga, kui väikelaenu puhul.
 • Ära ole lihtsakäeline laenu võttes: tuleb meeles pidada, et tegemist on siiski kiirlaenuga, kuigi tagasimakseid tuleb teha ainult kasutatud summale. Ei tohiks järele anda kiusatusele kasutada kogu limiiti. Ära laena rohkem, kui hädapärast vajad!
 • Summa ei pruugi olla suur: krediidikonto summa on seotud Sinu kuusissetulekuga ning see ei pruugi olle kõige suurem. Ehk kui on tarvis suuremat rahasummat laenata, siis ei pruugi see olla parim variant.

Kokkuvõtteks SMS laenudest

SMS laen on küll populaarne ja tingimusedki ajas muutunud kliendisõbralikumaks. Täida e post ja muud isikuandmed, loo konto ja varsti ongi olemas isiklik krediidikonto, kust saad vajadusel lisaraha juurde taodelda.

Küll tasub meeles pidada, et kiirlaenu tingimused on üle keskmise kulukad ja võivad pikemas perspektiivis suuremaks kuluallikaks muutuda, kui esmapilgul tundub.

Seetõttu alati:

 • Uuri võimalikke pakkumisi;
 • Loe tähelepanelikult läbi laenupakkuja tingimused ja võimalused;
 • Soovi korral ava krediikonto;
 • Kasuta kiirlaenu vastutustundlikult.
Laenud inimeselt inimesele

Laenud inimeselt inimesele

Laenud inimeselt inimesele, tuntud kui peer-to-peer (P2P) laenud, on finantsteenused, mis ühendavad otse laenuandjaid ja laenajaid, jättes kõrvale traditsioonilised finantsasutused. See valdkond on muutunud Eestis

Vaata lähemalt »

Jaga postitust

Loe ka neid artikleid

Laenud inimeselt inimesele
Laenud

Laenud inimeselt inimesele

Laenud inimeselt inimesele, tuntud kui peer-to-peer (P2P) laenud, on finantsteenused, mis ühendavad otse laenuandjaid ja laenajaid, jättes kõrvale traditsioonilised finantsasutused. See valdkond on muutunud Eestis